Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Filmy

Wracamy do Matriksa! Neo i Trinity zobaczymy w nowym filmie!

KK
Konrad Kozłowski
15

Neo i Trinity wracają! Nowy film w świecie Matriksa powstanie z dwójką głównych bohaterów, a za scenarusz i reżyserię będzie odpowiadać Lana Wachowski, współtwórczyni oryginału.

Matrix 4 już oficjalnie!

Wcześniejsze plotki o zakulisowych pracach nad nowym filmem w uniwersum Matriksa pojawiały się od dłuższego czasu, ale nikt nie chciał potwierdzić tych rewelacji. Dziś już wiemy oficjalnie, że Warner Bros. wraz z Village Roadshow Pictures wyprodukują film i będą zajmować się jego dystrybucją.

Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani powrotem do Matriksa z Laną. Jest prawdziwą wizjonerką - wyjątkową i oryginalną twórczynią. Cieszymy się, że napisze, wyreżyseruje i wyprodukuje ten nowy rozdział w uniwersum Matriksa - powiedział Toby Emmerich, szef Warner Bros. Warto jednak wiedzieć, że przy pisaniu scenariusza będzie wspierana przez inną dwójkę - są nimi: Aleksandar Hemon i David Mitchell.

Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss i Lana Wachowski pracują nad Matrix 4

Studio od wielu lat próbowało znaleźć sposób na powrót do tego uniwersum, ale na drodze stawały różne przeszkody, w tym problemy z prawami. Po udanym lecie dla Keanu Reevesa, który wystąpił w Johnie Wicku 3 i Toy Story 4, Warner Bros. udało się domknąć wszystkie szczegóły współpracy. Podobno dodatkową okolicznością sprzyjającą było podekscytowanie z powodu intrygującego scenariusza od Wachowskiej.

Na jego temat nie wiemy jednak nic. Fabuła nowego Matriksa pozostaje tajemnicą, wiemy tylko że w filmie zobaczymy Neo i Trinity, gdyż do swoich ról powracają Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss. Nie wiemy, jak studio poradzi sobie z postacią Morfeusza, którego grał Laurence Fishburne. Variety wskazuje, że pewne źródła mówią o wyborze młodszego aktora do tej roli.

Wiele z pomysłów dotyczących naszej rzeczywistości, nad którymi rozmyślałyśmy z Lilly 20 lat temu, stało się dziś jeszcze bardziej aktualne i istotniejsze. Jestem naprawdę zadowolona, że te postacie wracają do mojego życia i jestem wdzięczna za kolejną szansę współpracy z moimi genialnymi przyjaciółmi - mówi Wachowska.

Matrix obchodził w tym roku 20-lecie premiery. Oprócz niego trylogię tworzą Matrix: Reaktywacja i Matrix: Rewolucje. Nie wiemy, dokładnie jak długo przyjdzie nam zaczekać na czwarty film z serii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: