Bezpieczeństwo w sieci

Wyciek danych klientów The North Face. Oto co powinieneś zrobić

Patryk Koncewicz
Wyciek danych klientów The North Face. Oto co powinieneś zrobić
16

Dla bezpieczeństwa warto zmienić hasło przypisane do konta, założonego na stronie The North Face.

Grupa VF, której częścią jest The North Face – popularna marka odzieży outdoorowej i lifestylowej – została prawdopodobnie zaatakowana przez niezidentyfikowaną grupę hakerów. Firma ostrzega klientów, obawiających się o bezpieczeństwo swoich danych osobowych.

Dane klientów The North Face mogły znaleźć się w rękach podmiotów atakujących

Atak, o którym informuje The North Face w oświadczeniu, miał miejsce 13 grudnia i dotyczył nieautoryzowanej ingerencji w część firmowych systemów informatycznych. The North Face ostrzega, że mogło dojść do wycieku danych osobowych, zbieranych w trakcie zakupów online. Chodzi o adres e-mail, imię i nazwisko, numer telefonu, ale też tak wrażliwe dane jak adres rozliczeniowy czy adres do wysyłki.

Źródło: Depositphotos

W niektórych przypadkach mogły wyciec też historie zamówień, a także metody płatności, użyte podczas zakupów. W komunikacie czytam jednak, że w wycieku nie znalazły się szczegółowe informacje o kontach bankowych czy kartach płatniczych/kredytowych.

„Niezwłocznie zaangażowaliśmy właściwe organy ścigania, które wspierają nas w dochodzeniu, i powiadomiliśmy już właściwy organ ochrony danych, zgodnie z wymogami obowiązującego prawa” – fragment oświadczenia The North Face

The North Face poinformowało, że do 15 grudnia zakończono proces usuwania podmiotów atakujących i obecnie wszelkie systemy działają poprawnie. Firma wdrożyła proces reagowania na incydenty, zatrudniła wiodących zewnętrznych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa i zaangażowała odpowiednie organy.

Na ten moment nie ma potwierdzonych informacji o klientach poszkodowanych w wyniku ataku, ale The North Face zaleca ostrożność – zwłaszcza w przypadku wiadomości SMS lub mailowych, od podmiotów podszywających się pod znaną markę. Incydent może bowiem skutkować „próbami kradzieży tożsamości, phishingu i innych oszustw”. Dla bezpieczeństwa warto także zmienić hasło przypisane do konta, założonego na stronie The North Face.

Stock image form Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news