Seriale

Hit HBO powraca. Zwiastun filmu o młodym Tony Soprano

Konrad Kozłowski
Hit HBO powraca. Zwiastun filmu o młodym Tony Soprano
3

Czternaście lat po finale serialu "Rodzina Soprano" fani doczekają się filmu opowiadającego o młodości Tony'ego Soprano. Zwiastun wzbudza ogromne emocje, bo zapowiada się świetny powrót jednej z najsilniejszych marek HBO.

Po ujrzeniu takiej zapowiedzi jeszcze bardziej niecierpliwie będę wyczekiwał października, bo właśnie wtedy film "Wszyscy święci New Jersey" zawita na HBO Max. Podobnie jak "Godzilla vs. Kong", "Obecność 3" czy "Wonder Woman 1984", film o młodości Tony'ego Soprano trafi do polskich kin i nastąpi to z dniem 29 października. Film oczywiście wchodzi do amerykańskich kin, ale tam produkcja tego samego dnia zawita także na HBO Max, gdzie będzie dostępna przez 31 dni. Nawet jeśli HBO Max pojawi się przed 29 października w Polsce, to nie powinniśmy liczyć na to, że "Wszyscy święci New Jersey" będą jednocześnie dostępni do obejrzenia online i w kinach, bo ta strategia dotyczy tylko rynku amerykańskiego.

Apple pochwaliło się datą premiery Fundacji i pełnym trailerem

Twórcy i obsada Wszyscy święci New Jersey

Zanim to wszystko się wyjaśni, możemy po wielokroć oglądać opublikowany przez studio zwiastun. Scenariusz do filmu napisali David Chase oraz Lawrence Konner, więc w procesie twórczym uczestniczył człowiek odpowiedzialny za "Rodzinę Soprano". Akcja "Wszyscy święci New Jersey" rozgrywa się w latach 60. w miasteczku Newark - to okres wspominany jako jedna z najbardziej burzliwych epok w historii miasta. Przez blisko dwie i pół minuty możemy przyjrzeć się wykreowanej rzeczywistości na potrzeby filmu, a także świetnemu castingowi, który spowodował, że w filmie zobaczymy takie tuzy jak Alessandro Nivola, Jon Bernthal, Ray Liotta, Joey Diaz, Nick Vallelonga i Vera Farmiga. Młodego Tony'ego Soprano zagrał Michael Gandolfini - syn Jamesa Gandolfini, który przez osiem lat wcielał się w Tony'ego Soprano w hicie HBO.

Mnogość nowych tytułów w lipcu na Netflix. Znamy wszystkie premiery!

Serial HBO jest uważany za przełomowy dla branży i do dziś znajduje się wśród najlepszych seriali nie tylko tej stacji, ale w ogóle. Gdy pojawiły się pierwsze wzmianki na temat powrotu marki, wiele osób nie ukrywało swoich obaw czy wręcz niezadowolenia, ponieważ odtworzenie w dzisiejszych realiach tego, jak kręciło się "Rodzinę Soprano" byłoby naprawdę trudne. Produkcja rządziła się własnymi prawami, ale ukształtowała ją także era, w jakiej debiutowała i była emitowana. Realia telewizji, seriali i modeli dystrybucji, a także widownia wyglądają dzisiaj kompletnie inaczej, dlatego nie dziwi próba nakręcenia czegoś zupełnie nowego, lecz mocno zakorzenionego w znanej marce i pod jej szyldem.

Ponad 80 filmów znika z Netfliksa. Co warto nadrobić?

Zwiastun Wszyscy święci New Jersey - filmowego prequela Rodziny Soprano

Twórcy nie ukrywają bowiem kogo dotyczy ta historia i wielokrotnie wyraźnie podkreślają, że jest na swój sposób dodatkowy rozdział historii rodziny Soprano. Narratorem w zwiastunie jest  James Gandolfini, na grafice promującej tytuł znajduje się dopisek "A Sopranos Story", a samo wideo kończy się doskonale znanym widzom kawałkiem "Woke Up This Morning", który przez te kilka lat otwierał każdy odcinek "Rodziny Soprano". Z drugiej zaś strony wydaje się to na tyle samodzielna produkcja, że nawet ci, którzy nie widzieli serialu HBO będą mogli z przyjemnością zapoznać się z filmem, który można potraktować jako wstęp do dłuższej historii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu