Seriale

Na takie Gwiezdne Wojny czekałem! Ten serial będzie przełomem. Nowy zwiastun The Mandalorian

Konrad Kozłowski
Na takie Gwiezdne Wojny czekałem! Ten serial będzie przełomem. Nowy zwiastun The Mandalorian
2

Nie sądzę byśmy mieli się czegokolwiek obawiać w związku z premierą nowego serialu w świecie Gwiezdnych Wojen. The Mandalorian wygląda na nowym zwiastunie fenomenalnie!

Zaprezentowany w nocy nowy, pełny zwiastun serialu The Mandalorian ukazuje początek nowego rozdziału w historii Star Wars. Nigdy wcześniej nie otrzymaliśmy produkcji tego typu, bo uniwersum rozbudowywane było głównie za pomocą książek i komiksów, podczas gdy największymi wydarzeniami były filmy z sagi. Sytuacja zmieniła się, gdy pojawiły się filmy poboczne, jak Łotr 1 czy Han Solo z serii Gwiezdne Wojny. Historie, ale nadal do czynienia mieliśmy z premierami kinowymi.

The Mandalorian - przełom w świecie Gwiezdnych Wojen

Dzięki Disney+ i ogromnym pokładom gotówki, Gwiezne Wojny wchodzą w nowy etap, gdzie poboczne historie opowiadane będą w serialach. The Mandalorian, opowiadający o jednym z najlepszych łowców nagród, otrzymał już dwa sezony, z czego pierwszy zadebiutuje 12 listopada wraz ze startem serwisu Disney+. Akcja serialu rozgrywa się pomiędzy epizodami VI i VII, więc już po upadku Imperium, ale przed narodzinami Najwyższego Porządku. W roli głównej występuje Pedro Pascal, a budżet całego sezonu miał wynieść 100 milionów dolarów. To oznacza, że średnio odcinek kosztował 12,5 mln dolarów, co stawia serial zaraz obok finałowych odcinków Gry o tron.

Zobacz też: Spisałem na straty najnowszą trylogię Star Wars. Czekam tylko na seriale

Twórcy Gry o tron rezygnują z trylogii Gwiezdnych Wojen

Z innych wieści związanych z Gwiezdnymi Wojnami, warto przytoczyć dwie informacje. Twórcy Gry o tron, David Benioff i DB Weiss zrezygnowali z pracy nad trylogią Star Wars, by móc skupić się na rozwijaniu projektów dla Netfliksa. Panowie podpisali wart 200 mln dolarów kontrakt z serwisem streamingowym i jak tłumaczą, brak czasu na prace nad tyloma tytułami zmusił ich do podjęcia takiej decyzji. Nieco smuci mnie ten fakt, bo wierzyłem, że dzięki ich pracy zobaczylibyśmy coś zupełnie nowego w tym uniwersum, bez skupiania się na tak wymownym pojedynku dobra ze złem. W efekcie, z nowych trylogii rozwijany jest już tylko projekt Riana Johnsona, reżysera Ostatniego Jedi.

Serial o Obi-Wanie Kenobim miał być filmem

Poza tym, niedawno dowiedzieliśmy się, że projekt o Obi-Wanie Kenobim był w początkowej fazie rozwoju filmem kinowym, ale po zawirowaniach z Hanem Solo zdecydowano, że lepszym wyjściem będzie realizacja kilkugodzinnej produkcji i opowiedzenie tej historii w kilku odcinkach. Z takiego zwrotu akcji cieszy się Ewan McGregor, odtwórca głównej roli, który ma za sobą występ w trylogii prequeli. Wydarzenia z serialu Kenobi będą rozgrywać się po III epizodzie pt. Zemsta Sithów.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu