Seriale

Hejtowaliście Scarlett Johansson w Ghost in the Shell? Netflix zrobi to jeszcze gorzej. Oby reszta zapowiedzianych anime była ciekawsza

Weronika Makuch
Hejtowaliście Scarlett Johansson w Ghost in the Shell? Netflix zrobi to jeszcze gorzej. Oby reszta zapowiedzianych anime była ciekawsza
13

Rynek anime jest potężny. Nic dziwnego, że Netflix chce i z niego uszczknąć trochę dla siebie.

Odkąd Netflix dodał do swojej bazy anime, powolnymi krokami stara się rozwijać w tym kierunku. W jego bazie pojawiają się zarówno tytułu tzw. oryginalne jak i te dobrze znane fanom japońskich animacji. Platforma z pewnością chciałby przyciągnąć do siebie jak największą liczbę fanów tego typu rozrywki. Niestety na razie oferują zbyt mało, aby konkurować z serwisami typu Crunchyroll, które ukierunkowane są głównie na anime. Jednak pożyjemy, zobaczymy. Może Netfliks będzie kiedyś potęgą i na tym polu?

 

Premiera: jesień 2020

To seria anime stworzona przez Netliksa. Będzie się składała z 4 odcinków. Przy tworzeniu serii udział brali Yasuhiro Irie (Fullmetal Alchemist)  i Kimiko Ueno (Cowboy Bebop). Odległa przyszłość, w którą zabierze nas anime, będzie pozbawiona ludzi. Tajemniczą metropolię Eden 3 zamieszkują roboty. Oczywiście wszystko w pewnym momencie ulegnie wielkiej zmianie, ponieważ maszyny odnajdą ludzką dziewczynkę.

Zobacz też: Najlepsze anime dostępne na Netflixie. Japońskie animacje, które warto poznać!

Ghost in the Shell SAC_2045

Rok 2045, upadek głębokiego kapitalizmy.  Akcja skupi się na Sekcji 9 czyli elitarnej japońskiej jednostce, która zajmie się wykonywaniem tajnych operacji. Zapowiedź została przyjęta wyjątkowo chłodno. Wielu widzów porównuje grafikę ze zwiastuna do gry mobilnej i trudno im się dziwić. Niewiele możemy się też ze zwiastuna dowiedzieć, ponieważ jakiekolwiek sceny mieszczą się zaledwie w kilkunastu sekundach spośród 48.

Nie wyjdę z piwnicy już nigdy. Crunchyroll i WEBTOON nawiązują współpracę

The Disastrous Life of Saiki K.: Reawakened

Premiera: 30 grudnia

To kontynuacja znanego anime, które powstało na podstawie mangi autorstwa Shūichi Asō. Dotychczasowe odcinki spotkały się z ciepłym odbiorem fanów. Głównym bohaterem serii jest Kusuo Saiki, uczeń szkoły średniej, który urodził się z licznymi zdolnościami psychicznymi – w tym z telepatią, psychokinezą i teleportacją. Na Netfliksie pojawi się w tym roku (niestety tylko) 6 odcinków. Oby tylko nie odstawały poziomem od poprzednich!

Koniecznie obejrzyjcie świetne anime o małej pandzie, która pracuje w korpo i słucha death metalu. Recenzja Aggretsuko na Netflix

Levius

Premiera: 28 listopada

Futurystyczna seria bokserska pochodząca ze znanego studia Polygon Pictures zadebiutuje na platformie jesienią jeszcze w tym roku. To opowieść o mężczyźnie imieniem Levius, który angażuje się we wspominane walki w futurystycznym stylu. Bohater nie może zapomnieć o koszmarze wojny. Przez konflikt zbrojny stracił rodziców. Całe swoje cierpienie postanawia odreagować biorąc udział w turnieju Mecha Boxingu – pomaga mu w tym jego protetyczne ramię.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu