Gry

The Inquisitor - polacy wypuścili demo swojej najnowszej gry RPG

Krzysztof Rojek
The Inquisitor - polacy wypuścili demo swojej najnowszej gry RPG
5

Jezus nie umarł na krzyżu, lecz zstąpił z niego i ukarał niewierzących. Co się stało potem? Tego możecie dowiedzieć się z najnowszej gry polskiego studia.

Polska grami wideo stoi, ale o ile o takich produkcjach, jak Wiedźmin, Dying Light czy This War of Mine rozmawia cały świat, to często nawet sami Polacy nie wiedzą, jak wiele w naszym kraju publikuje się gier o średnim budżecie, które jednak przyciągają czymś innym, niż grafika. Często za mniejszymi studiami przemawia ciekawy pomysł na historię czy chociażby - implementacja nietypowych mechanik, jak chociażby w Superhot.

Jeżeli chodzi o ciekawe historie, to tą drogą zdecydowanie poszło polskie studio The Dust, które stworzyło swoją najnowszą grę na podstawie bestsellerowej serii książek

Ja, Inkwizytor trafia do świata gier - można zagrać już w demo

Seria książek o przygodach inkwizytora Mordimera Madderdina znana jest fanom twórczości Jacka Piekary znakomicie. Teraz uniwersum to jest przenoszone w świat gier wideo przez polskie studio The Dust i wydawcę Kalypso Media. The Inquisitor to przygodowy RPG, w którym będziemy podróżować po świecie o alternatywnej do naszej Historii. W świecie Inkwizytorów Jezus nie umarł na krzyżu, ale zszedł z niego by ukarać grzeszników i innowierców, a 1500 lat później Inkwizytorzy są przedłużeniem jego woli oraz sędziami i katami w jednej osobie. Dodatkowo, w grze będziemy mogli odwiedzić alternatywny "Nieświat", który przywodzi na myśl rozwiązania z innej polskiej produkcji, a mianowicie Unholy.

Wypuszczony rok temu trailer pokazuje, jak wygląda rozgrywka, natomiast, jeżeli ktoś ma ochotę - może grę wypróbować sam, ponieważ w oczekiwaniu na premierę twórcy wypuścili do sieci demo. To jest możliwe do pobrania ze sklepu Steam. Sama premiera The Inquisitor zaplanowana została na luty 2024 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu