Mobile

The Feeling Skin – takiego cuda jeszcze nie widzieliście

Tomasz Krela
The Feeling Skin – takiego cuda jeszcze nie widzieliście
13

Widziałem już wiele projektów etui do smartfonów, zwłaszcza do iPhone’ów. Wiele z nich posiada dodatkowy akumulator, dzięki któremu nasz telefon będzie działał znacznie dłużej na jednym ładowaniu. Niektóre z nich zapewniają znacznie większą wytrzymałość telefonu w przypadku upadku, czy zapewniają ca...

Widziałem już wiele projektów etui do smartfonów, zwłaszcza do iPhone’ów. Wiele z nich posiada dodatkowy akumulator, dzięki któremu nasz telefon będzie działał znacznie dłużej na jednym ładowaniu. Niektóre z nich zapewniają znacznie większą wytrzymałość telefonu w przypadku upadku, czy zapewniają całkowitą wodoodporność. Jednak żaden ze znanych mi projektów nie oferował funkcji społecznościowych, skierowanych do grupy przyjaciół. The Feeling Skin jest nieszablonowym etui oraz dedykowaną aplikacją na smartfony, zarówno z iOS, Android oraz Windows Phone.

Zacznijmy jednak od samego etui. Jest wykonane przy użyciu drukarek 3D. Jak zapewniają jego twórcy, użyte materiały są odporne na wszelkiego rodzaju zagrożenie, czyhające na nasz telefon. W dodatku The Feeling Skin wyróżnia się bardzo nietypowym kształtem, który ma zapewnić znacznie lepszą ergonomię użytkowania iPhone’a. Dodatkowo etui zawiera wbudowany dodatkowy akumulator o pojemności 1450 mAh, dzięki czemu używając go, zyskamy aż 80% więcej energii do zasilania naszego smartfona.

Na powyższym kończą się możliwości większości dostępnych na rynku etui. Jednak w przypadku The Feeling Skin to jest dopiero początek. Etui jest wprost naszpikowane elektroniką, która jest konieczna do wykorzystania funkcji społecznościowych całego projektu. Jego twórcy postanowili wykorzystać etui do stworzenia aplikacji mobilnej, dedykowanej osobom, które chcą być w kontakcie ze swoimi bliskimi przyjaciółmi i dzielić się z nimi tym, co robią, a może i przede wszystkim swoim samopoczuciem.

Aplikacja mobilna The Mood pozwoli nie tylko śledzić stan naładowania akumulatorów telefonu stopniem zużycia energii, ale także być w ciągłym kontakcie z przyjaciółmi, których zaprosimy do korzystania z aplikacji. Idea jest bardzo prosta - w dowolnej chwili przy pomocy aplikacji, określamy, czy mamy dobry nastrój, dzieje się coś pozytywnego i dobrego w naszym życiu, czy jest zupełnie inaczej. W tym celu w aplikacji wybieramy kciuk skierowany w górę lub w dół. Następnie aplikacja pozwoli nagrać krótki materiał wideo, który obrazuje nasz nastrój lub pokazuje, co się dzieje w naszym życiu. W ten sposób możemy pokazać znajomym, np. urywek koncertu, na którym jesteśmy. Następnie w ostatnim kroku możemy opublikować samopoczucie naszym przyjaciołom, korzystającym z aplikacji The Mood, a także udostępnić je innym znajomym na Facebooku lub Twitterze.

Nasi przyjaciele, korzystający z The Feeling Skin, zostaną powiadomieni podświetleniem tylnej części etui poprzez wbudowane diody LED. Kolorystykę podświetlenia możemy zdefiniować dowolnie lub przyjąć, że pozytywne emocje oznacza kolor błękitny, a negatywne wydarzenia czerwony. Z tyłu obudowy umieszczono również dotykowy przycisk The Pulse, przy pomocy którego możemy dać znać naszym przyjaciołom, że o nich myślimy i chcemy, by przy pomocy aplikacji The Mood powiedzieli, podzielili się informacjami, co u nich słychać.

The Feeling Skin to niecodzienny pomysł, wykorzystujący w zupełnie nowy sposób etui na telefon. Połączenie go z aplikacją społecznościową, skierowaną do małych grup znajomych, to ciekawy pomysł. Etui można otrzymać za wsparcie w serwisie Kickstarter, które wynosi minimum 49 dolarów. Jednak bez obaw, jeśli nie posiadacie iPhone’a lub nie chcecie wydawać na ten wynalazek pieniędzy, aplikacje mobilne będą całkowicie darmowe i pojawią się w na początku drugiej połowy tego roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu