Seriale

The Expanse uratowane! Powstanie 4. sezon. Gdzie telewizja nie może, tam Amazon ratuje

Konrad Kozłowski
The Expanse uratowane! Powstanie 4. sezon. Gdzie telewizja nie może, tam Amazon ratuje
25

Do tego, że seriale są anulowane już przywykliśmy - mnóstwo lubianych tytułów nie wracało do ramówek z wielu przeróżnych powodów, a fanom pozostawała powtórka wcześniejszych odcinków. The Expanse otrzyma jednak 4. sezon za sprawą przejęcia przez Amazon.

Lista produkcji, których kontynuację z chęcią bym obejrzał, jest całkiem obszerna. Rozpocznę od takiego klasyka jak “Jericho”, którego 3. i 4. sezon ukazały się jedynie w formie komiksów - postapokaliptyczny świat po zamachu nuklearnym na USA wciągnął mnie do reszty. Historia, bohaterowie i muzyka - tam wszystko było na swoim miejscu. Nawet czołówka, która alfabetem Morse’a nadawała tajne komunikaty. Obok “Jericho” wpisałbym także “FlashForward” oraz “The Event”, które zakończono po pierwszych sezonach. “Przebłysk jutra” oraz obcy wśród nas oglądało się zadziwiająco dobrze, ale ABC i NBC zrezygnowały z nich bardzo szybko. 

The Expanse - 4. sezon pojawi się na Amazon Prime Video

The Expanse, jedna z najlepszych produkcji sci-fi w ostatnim okresie, emitowana była na stacji SyFy w USA, a w Polsce można ją oglądać na Netfliksie. Na początku maja podano jednak do wiadomości, że serial nie dostał zamówienia na kolejny sezon - fani gatunku bardzo to odczuli. Niedługo później pojawiła się informacja, że Amazon prowadzi rozmowy na temat przejęcia praw do serii, a wczoraj o pomyślnych efektach negocjacji poinformował sam Jeff Bezos, CEO Amazonu. Podejrzewam, że fani produkcji zareagowali na te wieści podobnie jak pozostali, którzy usłyszeli dobrą nowinę osobiście (do zobaczenia na wideo poniżej).

Ze względu na globalną dostępność platformy Prime Video od Amazonu, sytuacja na polskim i na wielu innych rynkach może ulec zmianie. Amazon z pewnością zachowa serial dla siebie i może nawet zaczekać do momentu wygaśnięcia poprzednich kontraktów, zanim doda do własnej oferty najnowszy, 4. sezon - jeśli miałbym obstawiać, to zrobi to jednocześnie uzupełniając swój katalog o trzy poprzednie.Jak na razie o dacie premiery 4. sezonu “The Expanse” nic nie wiadomo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu