Netflix

Tego jeszcze nie było! Netflix kupuje prawa do polskiego serialu AXN

Konrad Kozłowski
4

Jeśli narzekacie na brak polskojęzycznych produkcji na Netflix, to ta decyzja serwisu może dawać spore nadzieje na zmiany. Serwis zakupił prawa do dystrybucji kryminalnego serialu "Ultraviolet", za którym stoi stacja AXN i rzekomo pod uwagę brane jest także nakręcenie drugiej serii. 

Jak zapewne pamiętacie, wszyscy wyczekujemy dwóch produkcji powiązanych z naszym krajem. Pierwszym polskim serialem oryginalnym Netflix będzie produkcja political-fiction "1983" wyreżyserowana przez Agnieszkę Holland i Kasię Adamik, natomiast ogrom zainteresowania przykuwa także "Wiedźmin" z polskimi korzeniami. Na takie wiadomości, jak te dotyczące "Ultraviolet" czekaliśmy jednak dosyć długo - Netflix do tej pory przejmował prawa do dystrybucji seriali w wielu innych, także europejskich krajach. Do głowy przychodzi mi między innymi "Marcella" prosto z Wysp Brytyjskich, którą oglądamy tak wcześnie tylko dzięki serwisowi VOD  - gdyby nie Netflix, być może nie doczekalibyśmy się nawet jego premiery w Polsce. Drugi sezon pojawi się już w czerwcu (pełna lista nowości Netflix w czerwcu).

Polski serial "Ultraviolet" na Netflix!

"Ultraviolet" opowiada o grupie ludzi rozwiązującej zagadki kryminalne, którymi nie zajmuje się policja. Emisję seriali rozpoczęto jesienią 2017 roku w październiku i zakończono w grudniu. W roli głównej występuje Marta Nieradkiewicz, a do obsady należą także Agata Kulesza, Sebastian Fabjański, Bartłomiej Topa, Michał Żurawski, Weronika Rosati, Mateusz Damięcki, Anna Dereszowska, Sebastian Kalita. Za reżyserię odpowiada Jan Komasa, scenarzystką i producentką jest Wendy West.

Sony Pictures Television Networks odpowiedzialne za produkcję rozważa nakręcenie drugiego sezonu - decyzja ma zostać podjęta jeszcze przed wakacjami, donoszą Wirtualne Media i NaEkranie. W procesie decyzyjnym nie będzie brać raczej sam Netflix, mimo że takie sytuacje widywaliśmy wielokrotnie i zdarzało się, że to właśnie dzięki partnerstwie z Netfliksem wiele stacji, koncernów w ogóle podejmowało się produkcji kolejnych odcinków wielu seriali. Globalna premiera serialu może tylko przyspieszyć podjęcie tej decyzji.

Grafika: AXN

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu