seriale

Nowy serial Netflixa to coś dla fanów Downton Abbey, Peaky Blinders i… piłki nożnej

2

Też odczuwacie niedosyt brytyjskich seriali i tęsknicie za nowymi odcinkami Downton Abbey czy Peaky Blinders? Mam dla Was dobrą wiadomość — za kilkanaście dni na Netflixie pojawi się serial twórcy kultowego DA, który wygląda... świetnie!

Brytyjskie seriale są świetne. Krótkie, treściwe i pozostają w widzach na dłużej. Może to urok Wielkiej Brytanii, może magia akcentu, a może... po prostu inne podejście do tematu sprawia, że widzowie tak bardzo je lubią. Downton Abbey rozkochało w sobie widzów na całym świecie, podobnie jak Broadchurch czy Peaky Blinders. Pierwszy i trzeci serial znalazły się w tytule tego wpisu nie bez powodu: patrząc na trailer najnowszego brytyjskiego serialu Netflixa, nie mogłem opędzić się od skojarzeń z nimi związanych.

Zobacz też: Netflix wie, jak walczyć o polskiego widza. Recepta na sukces jest taka prosta

The English Game: nowy brytyjski serial Netflixa

The English Gamet to nowy serial za który odpowiada nikt inny, tylko sam Julian Fellowes — twórca kultowego DA. Na serial składać się będzie sześć odcinków, w których śledzić będziemy historię z futbolem na pierwszym planie. Osadzona w XIX-wiecznej Anglii opowieść zapowiada się... intrygująco. Chociaż klasy i bogactwa w niej nie zabraknie, najwyraźniej nie zabraknie również brudnych fabryk i bardziej swojskiego klimatu. Zresztą co będę Wam opowiadał, sami zobaczcie:

W serialu nie zabraknie gwiazdorskiej obsady (m.in. Jonciego Elmore'a, Edwarda Holcrofta, Kevina Guthriego czy Charlotte Hope), a sam liczę na przepiękne zdjęcia i trzymającą w napięciu fabułę. Premiera The English Game już wkrótce. Serial zadebiutuje na platformie Netflix 20 marca 2020.

Zobacz też: Ponad 30 nowych filmów na Netflix. „Baby Driver”, „Maska” i trylogia „Spider-Mana”. Co warto obejrzeć?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: