Felietony

The Daily - Gazeta Jobsa i Murdocha już w połowie grudnia wraz iOS 4.3?

Grzegorz Marczak
The Daily - Gazeta Jobsa i Murdocha już w połowie grudnia wraz iOS 4.3?
5

Minęły dopiero dwa dni od aktualizacji mobilnego systemu Apple a już pojawiają się informacje o kolejnej wersji czyli iOS 4.3. Będzie ona o tyle istotna, że oprócz zmian w samym systemie ma też wprowadzić moduł subskrypcji potrzebny do płacenia za The Daily. Przypomnę iż The Daily będzie to pierw...

Minęły dopiero dwa dni od aktualizacji mobilnego systemu Apple a już pojawiają się informacje o kolejnej wersji czyli iOS 4.3. Będzie ona o tyle istotna, że oprócz zmian w samym systemie ma też wprowadzić moduł subskrypcji potrzebny do płacenia za The Daily.

Przypomnę iż The Daily będzie to pierwsza codzienna gazeta wydawana jedynie w postaci cyfrowej. Za projektem tym stoją "połączone siły zła" czyli Jobs i Murdoch. Rolą Apple w tym projekcie oprócz oczywiście wspólnej promocji i pokazania światu potencjału elektronicznej prasy ma być właśnie wprowadzenie modelu odnawialnych automatycznie subskrypcji.

Jak rozumiem bez takiego narzędzia użytkownik zmuszany byłby to kupowania każdego numeru osobno. Co z kolei w przypadku codziennej gazety byłoby dość męczące i pewnie odbiło by się szybko na sprzedaży.

Oczywiście powyższe informacje to tylko przypuszczenia i plotki bo tak naprawdę nie wiadomo czy wprowadzenie modelu odnawialnej subskrypcji wiąże się z aktualizacją systemu. Opcja taka może być przecież całkowicie zarządza z poziomu iTunes.

Osobiście z niecierpliwością czekam na The Daily i to nie dlatego iż będę stałym czytelnikiem tej gazety ale dlatego, że jest to jeden z tych projektów które mogą znacząc wpłynąć na całą branżę związaną z prasą.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ApplejobsMurdochThe Daily