Moje przemyślenia

Testujemy Samsung Galaxy Camera

GM
Grzegorz Marczak
34

Wczoraj dostałem do testów nową kamerę Samsung Galaxy Camera. Pierwsze wrażenia z zabawy tym sprzętem już wam opisywałem, a teraz zabieram się za trochę dokładniejsze testowanie. Głównie nastawiam się na sprawdzenie, jak współpracują aplikacje z aparatem, czy cały system jest stabilny i czy jakość z...

Wczoraj dostałem do testów nową kamerę Samsung Galaxy Camera. Pierwsze wrażenia z zabawy tym sprzętem już wam opisywałem, a teraz zabieram się za trochę dokładniejsze testowanie. Głównie nastawiam się na sprawdzenie, jak współpracują aplikacje z aparatem, czy cały system jest stabilny i czy jakość zdjęć i filmów jest na zadowalającym poziomie.

Od rana zrobiłem aparatem kilkadziesiąt zdjęć i nagrałem 3 filmy, bateria prawie nie drgnęła, co jest moim zdaniem dobrym znakiem, że jeśli nie będziemy tym sprzętem bawili się jak telefonem, to nawet trochę pociągnie. Inna sprawa, że to na co się najbardziej nastawiłem czyli aplikacja ustream na razie ma problemy. Nie wiem czy są one po stronie aparatu czy aplikacji, ale objawiają się tym, że po przejściu w tryb live za chwilę aplikacja wraca do ekranu początkowego. Tak jakby nie wykrywała aktywności kamery. Niestety też podłączanie kamery do komputera kończy się zablokowanym ekranem i o ile nie można tego jakoś ominąć, to oznacza to, że nie zrobimy z Galaxy dodatkowej kamery dla naszego komputera i nie wykorzystamy jej na przykład w takiej konfiguracji do streamowania obrazu online.

Po pierwszych zdjęciach, oceniając na szybko, jakość obrazu fotografii jest na przyzwoitym poziomie. Przy czym nadmienię, że porównuję to ze sprzętem Sony, również automatem.

Samsung Galaxy Camera to z pewnością na dziś ciekawe rozwiązanie głównie ze względu połączenia mobilności i możliwości szybkiego przesyłania zdjęć z klasycznym systemem mobilnym i aparatem fotograficznym. Jeśli przymierzacie się do tego aparatu i macie jakieś pytania to poproszę o komentarz, postaramy się odpowiedzieć na nie po testach (mile widziane będą też sugestie co chcecie abyśmy przetestowali).

Kilka zdjęć Samsung Galaxy Camera:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

fotografiaSamsung