Felietony

Testuję Joinbox nowy serwis który ma ułatwić nam życie w internecie (zaproszenia)

Grzegorz Marczak
Testuję Joinbox nowy serwis który ma ułatwić nam życie w internecie (zaproszenia)
22

Wczoraj dostałem mail od Konrada Mazanowskiego, który wprawdzie łamaną polszczyzną (ale wszystko zrozumiałem) zaprosił mnie na primerę beta testów swojego serwisu czyli Joinbox.com. Jest to narzędzie, które ma nam pomóc "ogarnąć" nasze maile, social media oraz news. Mamy więc taki hub w którym wszys...

Wczoraj dostałem mail od Konrada Mazanowskiego, który wprawdzie łamaną polszczyzną (ale wszystko zrozumiałem) zaprosił mnie na primerę beta testów swojego serwisu czyli Joinbox.com. Jest to narzędzie, które ma nam pomóc "ogarnąć" nasze maile, social media oraz news. Mamy więc taki hub w którym wszystkie trzy kanały informacji i komunikacji są w jednym miejscu.

Pomysł można powiedzieć stary jak internet. Przypomina chociażby Threadsy, które swojego czasu próbowało zrobić podobną rzecz (opisywałem zresztą ten serwis na Antyweb). Od razu więc zapytałem Konrada czym będzie różnił się ich serwis od Threadsy, które mimo ciekawej koncepcji i dużego buzzu w sieci raczej popularnością się nie cieszy.

Konrad odpowiedział, że przed wszystkim ie będą starali się zastąpić gmaila czy innej poczty (co próbowało robić Threadsy), chcą raczej aby ich serwis był miejscem do szybkiego przeglądu tego co się dziej. Taki one-stop-shop dla informacji. Kolejna rzecz to duży focus na szybkości Joinbox. Pamiętam, że Threadsy potrzebowało sporo czasu aby zaprezentować mi zagregowane informacje. Joinbox robi wszystko w około 2 sekundy i mogę potwierdzić, że faktycznie działa jak burza biorąc pod uwagę, że podłączyłem do niego Twittera, Facebooka i moją pocztę.


Co jeszcze odróżnia Threadsy od Joinbox to wygląd i układ informacji. W Joinbox mamy bowiem do czynienia ze streame newsów, twittów, które można łatwo i szybko przeglądać. Wygląda to trochę jak Twitter.

Jak to działa? Przede wszystkim tak jak wspomniałem bardzo szybko. Właściwie po paru sekundach mogłem już przeglądać moje informacje i newsy. Jak wcześniej wspomniałem wygląda to trochę jak Twitter i podobnie też działa. Mamy lewą szpaltę ze streamem i w momencie kiedy klikniemy na wiadomość w prawej szpalcie wysuwa się okno z informacjami.

Bardzo przydatną funkcją jest opcja "Notyfications" gdzie widzimy powiadomienia w momencie kiedy ktoś polubi naszą informacje na Facebooku, odpowie na wpis na Twitterze czy też poda go dalej. Wprawdzie do dopracowania jest jeszcze kilka elementów związanych z wyświetlanymi informacjami na prawym panelu ale generalnie działa wzorowo.

W naszym streamie oprócz przeglądania możemy też komentować wiadomości, odpowiadać na maile itp. Mamy więc zapewnioną podstawową interakcje.

Przyzna, że wygląda to naprawdę intrygująco i ze względu na szybkość działania może się użytkownikom podobać. Szczególnie osobom, które zaangażowały się mocno w social media i mają problem z ilością przychodzących informacji. Ciekawy jestem też jak wyglądałaby wersja mobilna tego serwisy - nie wątpię, że autorzy przygotują coś na telefony i talbety na których może to być świetne narzędzie do szybkiego przeglądania newsów i maili.

A teraz to co tygrysy lubią najbardziej czyli zaproszenia. Specjalnie dla czytelników AW mam 50 kodów, wystarczy użyć tego odnośnika aby się zarejestrować.

Tak więc życzę przyjemnych testów i czekam na wasze opinie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu