Felietony

Testuję HTC One X i jestem mile zaskoczony - ten telefon zyskuje przy bliższym poznaniu

Grzegorz Marczak
Testuję HTC One X i jestem mile zaskoczony - ten telefon zyskuje przy bliższym poznaniu
13

Tak to jest z telefonami, że trzeba je dotknąć i mieć chwilę aby je przetestować aby przekonać się czy coś nam pasuje czy nie. Początkowo oglądając i szybko testują HTC One X czyli na dziś chyba najmocniejszy smartphone tej firmy miałem dość mieszane uczucia, teoretycznie przyjemny ale nie specjalni...

Tak to jest z telefonami, że trzeba je dotknąć i mieć chwilę aby je przetestować aby przekonać się czy coś nam pasuje czy nie. Początkowo oglądając i szybko testują HTC One X czyli na dziś chyba najmocniejszy smartphone tej firmy miałem dość mieszane uczucia, teoretycznie przyjemny ale nie specjalnie robiący wrażenie.

Okazuje się, że akurat ten telefon zyskuje przy bliższym poznaniu. Testuję właśnie ten model i muszą powiedzieć, że z dnia na dzień jestem pod coraz większym wrażeniem. Bardzo dobry ekran, wydajność bez absolutnie żadnych zastrzeżeń, bardzo dobry dźwięk i co mnie najbardziej zaskoczyło to fakt, że coraz bardziej podoba mi się stylistyka tego telefonu.

Na razie testowałem go na tyle krótko, że nie mogę tutaj przedstawić pełnej recenzji wraz z końcową opinią ale muszę powiedzieć, że One X wrócił mi też trochę wiarę w Androida. Dobre opakowanie jest potrzebne po to aby nieco inaczej spojrzeć na system mobilny, który na lepszym ekranie z dobrą wydajnością wydaje się oferować o wiele więcej.

Zobaczcie zresztą na zdjęcia:

Próbny film nagrany One X


http://youtu.be/I3lcwKPGGss

Oczywiście żaden telefon nie jest idealny, ten wydaje się dla mnie lekko za duży. Ma to oczywiście swoje zalety ale też nie każda aplikacja wykorzystuje tak duży ekran i w gruncie rzeczy nie zawsze go w pełni wykorzystujemy. Bateria też szaleje - pierwszego dnia wykończyłem ją w kilka godzin. Zobaczę jak będzie się sprawować po kilku naładowaniach. Sklep z aplikacjami Androida to też masakra, nie różni się wprawdzie tak bardzo pod tym względem od App Store ale też nie ma się specjalnie czym cieszyć widząc tony tandetnych i śmieciowych aplikacji jakie się proponuje użytkownikowi.

Ciekawy jestem czy nowy Samsung Galaxy S3 też mnie zaskoczy, z pewnością One X postawił wysoko poprzeczkę przynajmniej jeśli chodzi o parametry techniczne.

Dla pełnej jasności. Telefon HTC One X otrzymałem od firmy Onet w celu przetestowania mobilnej poczty Onetu (o tym będę jednak pisał w osobny poście)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobilesmartphoneHTC One X