Motoryzacja

Tesla zarejestrowała spółkę w Polsce, będzie serwis i salon sprzedaży?

Kamil Pieczonka
Tesla zarejestrowała spółkę w Polsce, będzie serwis i salon sprzedaży?
10

Wygląda na to, że Tesla wreszcie na poważnie zamierza zainteresować się Polską. Według różnych danych w Polsce jeździ około 300 samochodów amerykańskiej marki, ale ich właściciele nie mają łatwo. Serwisować swoje samochody muszę za granicą. Wkrótce powinno się to jednak zmienić.

Tesla Poland niedługo otworzy serwis

Jak podaje Puls Biznesu, 4 stycznia została zarejestrowana spółka Tesla Poland sp. z o.o., w zarządzie której zasiadają ważne osoby z Tesla Motors - Stephane Werkman (dyrektor finansowy na Europę), David Feinstein (dyrektor odpowiedzialny za nowe rynki) oraz Yaron Klein. Z wniosku w KRS wynika, że podstawowa działalność spółki ma się skupiać na "konserwacji i naprawie pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli". Jak można sprawdzić na stronie amerykańskiej spółki, od listopada Tesla poszukuje też do pracy w Warszawie techników serwisu, doradcy serwisowego, doradcy ds. części oraz menadżera serwisu. Wszystko wskazuje zatem na to, że serwis powinien wystartować w ciągu kilku miesięcy. Spółka zarejestrowana pod adresem Złota 59 w Warszawie.

Informacje o uruchomieniu serwisu w Polsce i Czechach potwierdził Even Sandvold z norweskiego biura prasowego Tesli. Spółka może prowadzić także działalność związaną ze sprzedażą samochodów, więc nie je wykluczone, że nieco później otwarty zostanie również pierwszy salon samochodowy.

Teraz pora na infrastrukturę

Zainteresowanie Polską przez spółkę Elona Muska to z pewnością dobra wiadomość dla całego naszego rynku samochodów elektrycznych. W zeszłym roku w Polsce zarejestrowano nieco ponad 600 samochodów z napędem elektrycznym, z czego około 10% to auta Tesli. W sumie w naszym kraju po drogach jeździ około 1800 aut elektrycznych więc nie jest to jeszcze oszałamiająca liczba. Aby sytuacja się poprawiła, trzeba nie tylko więcej zachęt do zakupu, ale również nieco lepszej infrastruktury. W tej chwili Tesla ma w Polsce cztery szybkie stacje ładowania (w Poznaniu, Ciechocinku, Katowicach i Kostomłotach), ale w najbliższym czasie zamierza otworzyć kolejne 4 w Strykowie, Sieradzu, Rzeszowie oraz Ostrowie Mazowieckiej. Swoje stacje ładowania rozbudowuje też firma GreenWay, a inwestycje w tym zakresie planuje również PKN Orlen oraz Energa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu