Tesla

Ruszyły zamówienia na ciężarówkę Tesli. Dawaj kasę i nie pytaj o dostawę

Patryk Koncewicz
Ruszyły zamówienia na ciężarówkę Tesli. Dawaj kasę i nie pytaj o dostawę
4

Elon Musk odkopał po latach Teslę Semi. Bramki rezerwacyjne zostały otwarte, ale na dostawę będziemy musieli jeszcze długo poczekać

Pamiętacie jeszcze ciężarówkę od Tesli? Bo firma przez ostatnie pięć lata jakby o niej zapomniała. Nagle jednak po cichu i bez większych zapowiedzi ruszyły pierwsze zamówienia na elektryczną ciężarówką. Zanim jednak pełni entuzjazmu rzucicie groszem w Elona Muska muszę ostrzec – szybko pojazdu nie uświadczycie.

20 sekund do setki

Tesla zapowiedziała model Semi po raz pierwszy w 2017 roku. Futurystyczna koncepcja robiła wrażenie i przyspieszała bicie serca sympatyków elektrycznych pojazdów. Jednak przez pięć lat Tesla poświęcała Semi niewiele uwagi sprawiając wrażenie, jakby sama o nim zapomniała. Dziś można już otwarcie ogłosić, że możliwość składania zamówień ruszyła. Ciężarówka będzie napędzana czterema niezależnymi silnikami, a setkę według obietnic korporacji osiągnie w 20 sekund. Model Semi dostępny będzie w dwóch egzemplarzach o zasięgu 482 km i 804 km. Ceny zaczynają się od 150 tysięcy dolarów. Zamówień można dokonywać na oficjalnej stronie Tesli, ale jest jednak pewien haczyk.

Źródło: Tesla

Tesla przyjmuje zamówienia w czterech walutach: dolarach, funtach, euro i koronach norweskich, na rynek amerykański, brytyjski, holenderski i norweski. Aby dokonać rezerwacji w euro, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 4 tysięcy oraz dokonać kolejnej płatności po upływie dziesięciu dni wynoszącej 13 tysięcy euro, z czego tylko pierwsza zaliczka podlega zwrotowi. Niestety nie ma co oczekiwać szybkiej dostawy. Produkcja ma rozpocząć się w bliżej nieokreślonym 2023 roku, a pierwsze dostawy… cóż, ciężko stwierdzić. Jest to raczej odległa pieśń przyszłości. Nie powstrzymuje to jednak amerykańskich gigantów takich jak FedEx czy Wallmart przed składaniem zamówień na kilkadziesiąt sztuk w ciemno. Umiejętności zdobywania zaufania klientów nie można zatem Tesli odmówić.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu