Motoryzacja

Magiczna bariera została przekroczona. Tesla Model S z największym zasięgiem wśród aut elektrycznych

Weronika Makuch
Magiczna bariera została przekroczona. Tesla Model S z największym zasięgiem wśród aut elektrycznych
28

Tesla Model S jest pierwszym na świecie samochodem elektrycznym, który oficjalnie przekroczył barierę zasięgu 400 mil w teście EPA. Elon Musk wreszcie osiągnął swój cel.

Zmodernizowany Model S od Tesli przekroczył magiczną barierę zasięgu – 400 mil. Bariera wygląda tak pięknie własnie dzięki milom, ponieważ w systemie metrycznym jest to 647 km. Brzmi imponująco, ale nie tak estetycznie, prawda? Nowe ulepszenia sprawiły, że jest to model o największym zasięgu spośród aut elektrycznych. Tesla deklarowała spory zasięg już w niemal dwa miesiące temu, głośno komentując błąd EPA w trakcie procedury testowej. Agencja Ochrony Środowiska zaprzeczała. Elon Musk twierdzi jednak, że EPA pozostawiła na noc kluczyki w samochodzie, co zuzyło 2 procent baterii.

Tesla Model S z rekordowymi 647 km zasięgu

Tesla podzieliła się informacjami w sprawie ulepszeń w Modelu S, dzięki którym osiągnięto wymarzony zasięg. Znacząco zredukowano masę. W tym procesie skorzystano z doświadczeń z pracy z Modelem 3 i Y. Nie ujawniono szczegółowych informacji dotyczących procesu. Potwierdzono tylko informacje o standaryzacji produkcji siedzeń oraz lżejszych materiałach wykorzystywanych do wytwarzania baterii i zespołu napędowego. Wykorzystano również nowe felgi i opony. Specjalny projekt pozwolił zmniejszyć opory toczenia, poprawiając ogólny zasięg. Zwiększono również efektywność silnika. Silnik indukcyjny otrzymał elektryczną pompę oleju. Z kolei przedni silnik uzyskał optymalizacje w przekładni. Poprawiono także system odzyskiwania energii z hamowania.

Hybryda Plug-In: spalanie po wyczerpaniu baterii. Test w mieście i w trasie (na autostradzie)

Przy tym wszystkim nie dokonano zmian w samej baterii. Pojemność akumulatorów to zdecydowanie nie wszystko. Dzięki skutecznym modyfikacjom Tesla Model S wskoczył na pierwsze miejsce rankingu EPA. Nie musi się jednak obawiać konkurentów. Na drugim miejscu bowiem znalazł się Tesla Model X, na trzecim – Tesla Model 3. Kolejny kamień milowy w sferze samochodów elektrycznych popchnie cały biznes do przodu. Elon Musk nie pierwszy i nie ostatni raz chciał być pierwszy na świecie i mu się to udało.

 

Źródło: Electrek

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu