Tesla

Tesla jest dumna z tego, jak bezpieczne są ich auta. Więc chwali się nagraniami z Crash Labu

Kamil Świtalski
1

Tesla jest wyjątkowo dumna z tego, jak bezpieczne dla użytkowników są ich samochody. Kilka godzin temu opublikowała nowy materiał promocyjny - prosto z ich crash labu!

Tesla, jak każdy producent samochodów, projektuje swoje pojazdy mając na uwadze bezpieczeństwo jego użytkowników podczas niebezpiecznych sytuacji. Nie jest też wyjątkiem w przypadku testów, w których to rozpędzony samochód wjeżdża wprost w ścianę. Jakie są tego skutki i na jakie zabezpieczenia mogą liczyć uczestnicy takiego zderzenia można podejrzeć na specjalnie przygotowanym materiale:

Zobacz też: Kolejny śmiertelny wypadek przy włączonym Autopilocie Tesli

Samochody Tesli od lat cieszą się dobrymi wynikami w crash testach — a ocena Modelu 3 w serwisie Euro Ncap może i niektórych dziwić, ale... no trudno się do niej przyczepić. W powyższym materiale prosto z Crash Lab Tesli, twórcy systemów bezpieczeństwa chwalą się także nową poduszką powietrzną. Jej unikalny projekt otula człowieka z każdej strony, by zapewnić mu jak najlepszą ochronę. Firma chwali się na Twitterze, że ich samochód jest jednym z najbezpieczniejszych jakie można spotkać na drogach.

Zobacz też: Autopilot Tesli zabił kierowcę? Wstrzymałbym się z takimi komentarzami

Miłośnicy Tesli mają powody do zadowolenia — i ci którzy wahali się czy zamówić swój wymarzony samochód mają kolejny argument na "tak". Oczywiście mówiąc o Tesli w kontekście bezpieczeństwa — cały czas przewija się także kwestia autopilota i wypadków drogowych. A po każdym takim zdarzeniu, szczególnie śmiertelnym w skutkach, powraca ta sama dyskusja. Mimo że to zupełnie inna kwestia, to jednak wielu wrzuca je do tego samego worka, przy temacie Tesli i bezpieczeństwa. No inna rzecz jest taka, że dużo więcej mówi się o tych złych zachowaniach z jego udziałem, a o sytuacjach w których dzięki rozwadze sztucznej inteligencji udało się uchronić czyjeś zdrowie (a kto wie, być może nawet życie) jest znacznie ciszej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu