Mobile

Tesco już gotowe na święta – w ofercie nowy tablet i smartfon za 399 zł i… opaska sportowa

Grzegorz Ułan
Tesco już gotowe na święta – w ofercie nowy tablet i smartfon za 399 zł i… opaska sportowa
33

Wróciłem właśnie z konferencji Tesco, gdzie zaprezentowano dwa nowe sprzęty, które będą w sprzedaży już od czwartku. Na samej prezentacji mogłem zobaczyć tablet i smartfon, ale w ofercie pojawi się niedługo również opaska. Oba sprzęty będą udostępnione w jednej cenie, a mianowicie 399 zł. O samej...

Wróciłem właśnie z konferencji Tesco, gdzie zaprezentowano dwa nowe sprzęty, które będą w sprzedaży już od czwartku. Na samej prezentacji mogłem zobaczyć tablet i smartfon, ale w ofercie pojawi się niedługo również opaska. Oba sprzęty będą udostępnione w jednej cenie, a mianowicie 399 zł.

O samej opasce niewiele wiadomo na razie. Z udostępnionych materiałów wynika, że będzie ona monitorowała naszą aktywność, sen, kalorie i posiłki. Będzie też możliwość udostępniania i dzielenia się wynikami. Cena tej zabawki to 249 zł. Drogo, na rynku już jest sporo tych opasek i wyglądają trochę lepiej niż ta.

Ale przejdźmy do głównych bohaterów prezentacji. Czyli tablet i smartfon, tutaj cena jest dość atrakcyjna, jeśli weźmiemy pod uwagę sam wygląd jak i to, co znajdziemy pod maską tych urządzeń. Można powiedzieć, że zmieścili się w przedziale cenowym dla tej klasy urządzeń.

Tablet wyposażony w ekran 7,85 cali i 1024x768 rozdzielczości, 8GB wbudowanej pamięci, procesor Dual Core Intel® Atom™ 1,2 Ghz oraz 1GB pamięci RAM. Aparaty 5MP/2MP, dostępne gniazda to tradycyjnie słuchawkowe i micro USB oraz slot na dodatkową kartę SD.

Smartfon to ekran IPS 4,5 cali, rozdzielczość 960x540, również wbudowana pamięć 8GB i procesor 1,3 GHz Quad Core. Podobnie z aparatami 5MP/2MP i dostępnymi gniazdami. Smartfon obsługuje dwie karty SIM, więc bez problemu oprócz karty operatora obsłuży również dodatkową, na przykład od Aero.

Zarówno smartfon jak i tablet pracują pod kontrolą Androida KitKat 4.4. Prowadzący nie ukrywali, że sprzęt wyprodukowany jest w Chinach, ale przy współpracy czy może bardziej w porozumieniu z Google i Intelem, dzięki czemu można liczyć na aktualizację do Androida 5.0. Choć padło sformułowanie, że nastąpi to z "dużym prawdopodobieństwem".

Sprzęt będzie w sprzedaży pod marką Op3n Dott, która została stworzona przez Tesco na rynki Środkowej Europy – Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Zarówno tablet jak i smartfon mają swoją nakładkę graficzną i oprogramowanie, dzięki któremu będzie można uzyskać dostęp do treści w postaci, filmów, książek czy czasopism, jak również nieograniczonego miejsca w chmurze do przechowywania naszych materiałów. O cenach jeszcze nic nie wiadomo, wiadomo jedynie, że przez pierwsze 3 miesiące dostęp ten będzie darmowy.

System działa sprawnie i bez przycinek, ale to, co najważniejsze w tego typu "hipermarketowych" ofertach, to pytanie jak długo i czy nie będą awaryjne. Przez jakiś czas będę używał, przynajmniej smartfona, dość intensywnie, dam Wam znać jak spisuje się na tym polu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu