Seriale

Nadchodzi "Terror" - serial, który zabierze nas na przerażającą wyprawę

Konrad Kozłowski
Nadchodzi "Terror" - serial, który zabierze nas na przerażającą wyprawę
7

Jeszcze zanim poznałem tytuł tej produkcji, moją uwagę zwróciły zdjęcia z odcinków, na których widać było opatulonych żołnierzy Królewskiej Marynarki Wojennej w zimowej scenerii. Chwilę później okazało się, że nowa mini-seria AMC opowie o ich wyprawie mającej na celu odkrycie Przejścia Północno-Zachodniego i ciągłej walce o przetrwanie. 

Produkcja AMC debiutuje w Polsce już 5 kwietnia, a ja nie mogę doczekać się już pierwszego odcinka. Serial "Terror" oparto o bestsellerową książkę Dana Simmonsa o tym samym tytule. Do tej pory opublikowano już zwiastun zapowiadający premierę oraz kulisy serialu, dzięki czemu możemy ujrzeć w jaki sposób kręcono wybrane sceny. Muszę przyznać, że "Terror" może okazać się jedną z ciekawszych premier tej wiosny -  ta jednocześnie przyziemna, ale tak daleka nam historia pokazuje do czego człowiek może być zdolny, gdy zostanie doprowadzony do granic swoich wytrzymałości. Sama realizacja serialu stoi, jak widać na załączonych materiałach, na najwyższym poziomie.

"Terror" liczy 10 odcinków, a w obsadzie znajdują się między innymi: Jared Harris, Tobias Menzies, Nive Nielsen, Ciarán Hinds, Paul ReadyAdam Nagaitis,, Ian Hart i Trystan Gravelle. Wśród poducentów wykonawczych są Ridley Scott oraz Dan Simmons. Premiera serialu w Polsce na kanale AMC 5 kwietnia.

Zwiastun serialu "Terror"

Kulisy powstawania serialu "Terror"

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu