Płatności i bankowość

Teraz za przesyłki pobraniowe na Poczcie Polskiej zapłacisz kartą lub BLIK-iem

Grzegorz Ułan
Teraz za przesyłki pobraniowe na Poczcie Polskiej zapłacisz kartą lub BLIK-iem
5

Wprowadzenie terminali płatniczych we wszystkich placówkach Poczty Polskiej było już sporą rewolucją, teraz wspólnie eService, Mastercard i Visa, PP rozszerza płatności bezgotówkowe na przesyłki pobraniowe.

Skala potencjalnego zapotrzebowania na nową opcję płatności jest spora, bo tylko w 2016 roku, 30% wszystkich paczek nadawanych w placówkach Poczty Polskiej było opłacanych gotówką za pobraniem. Pojawiła się potrzeba płatności bezgotówkowych - za pomocą karty czy BLIK-iem.

Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej:

Stałe udoskonalanie oferty w zakresie usług e-commerce to jeden z głównych celów jaki stawia sobie Poczta. Intensywnie pracujemy nad tym, żeby nasi klienci mogli coraz szybciej i wygodniej odbierać zakupione w internecie produkty. Od października we wszystkich placówkach Poczty Polskiej można zapłacić bezgotówkowo przy odbiorze przesyłki.

Poczta Polska podkreśla, że z tytułu płatności karta za przesyłki pobraniowe nie będzie pobierana żadna prowizja, a niedługo udostępnią możliwość opłacania kartą za takie przesyłki bezpośrednio u kuriera.

Ta ostatnia wiadomość powinna ucieszyć wielu klientów odbierających takie paczki, często jesteśmy zaskakiwani wizytą kuriera albo zapominamy o niej i nie dysponujemy akurat gotówką, wtedy bywa, że jest problem z uregulowaniem płatności kurierowi. Teraz będzie można skorzystać po prostu z karty lub ze smartfona z zainstalowaną aplikacją mobilną swojego banku, no i z aktywną usługą BLIK-a.

Źródło: Poczta Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu