Płatności i bankowość

Od teraz w Getin Bank wystarczy jedna transakcja kartą lub BLIK-iem, by mieć darmowe konto

Grzegorz Ułan
Od teraz w Getin Bank wystarczy jedna transakcja kartą lub BLIK-iem, by mieć darmowe konto
23

To już trzeci bank w ostatnim czasie po BZWBK i Alior Banku, który maksymalnie upraszcza swoją ofertę kont osobistych, usuwając stare i zastępując jednym nowym kontem.

Do tego nazewnictwo nowych kont w tych trzech bankach, jakby spod jednego pióra wyszło. Dla przypomnienia BZ WBK udostępniło w sierpniu Konto Jakie Chcę, chwilę później poznaliśmy nową ofertę Alior Bank i Konto Jakże Osobiste, teraz przyszedł czas na Getin Bank i Konto Proste Zasady.

Konto Proste Zasady - Nowe darmowe konto w Getin Bank

Co w zestawie? podobnie jak w BZ WBK i Alior Bank darmowe konto otrzymujemy po spełnieniu pewnych warunków. W BZ WBK jest próg ilościowy – 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu albo kwotowy 500 zł na transakcje w miesiącu, po których nie ponosimy kosztów korzystania z karty debetowej. Bankomaty własne bezpłatne, obce 5 zł, chyba że wykupimy abonament za 7 zł na wszystkie darmowe (z wyjątkiem osób do 26 roku życia).

Alior Bank ma z kolei darmowe prowadzenia konta w przypadku wpływu minimum 1500 zł w miesiącu (wyjątek osoby poniżej 26 roku życia) oraz darmową kartę przy wykonaniu transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł w miesiącu.

Jak będzie teraz w Getin Bank? Całkiem przyzwoicie w porównaniu z powyższymi warunkami, bo wystarczy tylko jedna transakcja kartą lub BLIKIEM w miesiącu, by otrzymać darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów Polsce, prowadzenie konta, korzystanie z karty debetowej oraz darmowe przelewy internetowe.

Marek Ubysz, Dyrektor Departamentu Kont i Depozytów Getin Noble Bank:

Konto osobiste to najważniejszy produkt bankowy. To z niego płacimy za rachunki i bieżące zakupy, to na nie otrzymujemy pensję czy stypendium. Większość z nas korzysta z niego na co dzień dlatego, tak ważne jest, żeby było oparte na przejrzystych i zrozumiałych warunkach. Takie właśnie jest Konto Proste Zasady. Jest ono naszą odpowiedzią na potrzeby Klientów, którzy oczekują prostych i przyjaznych rozwiązań. Jestem przekonany, iż atrakcyjność naszej oferty, nowoczesna bankowość internetowa i mobilna oraz wysoki poziom obsługi, stanowią atut nowego, flagowego konta Getin Banku.

Getin Bank również ma bonusy dla klientów poniżej 26 roku życia, między innymi jest opcja wyboru grafiki na karcie debetowej, no i wszystkie usługi za 0 złotych.

Ponadto za płatności kartą debetową przysługiwać im będzie 10% zniżki w Cinema City na filmy w 3D, 2D i IMAX. Rabat obejmuje też zakupy przekąsek w kinie.

Jak widać, Getin Bank postanowił zarabiać nie na usługach podstawowych, jak te opisane powyżej, a na dodatkowych opcjach w postaci na przykład Pakietu Niezawodnego, który obejmuje pakiet medyczny i techniczną pomoc domową za 6 zł miesięcznie (pół roku za dramo) lub Pakiet Ochrona Karty za 4 zł miesięcznie, który obejmuje ochronę przed nieuprawnionym użyciem karty, utratą wskutek kradzieży gotówki wypłaconej z bankomatu czy kradzieżą rzeczy osobistych. Jest tu też ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, pokrywające straty w przypadku, gdy uszkodzimy czyjąś własność w życiu prywatnym.

Patrząc po tej tendencji upraszczania ofert bankowych myślę, że w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się podobnych ruchów w pozostałych bankach działających w Polsce. Dla mnie to fajna opcja, bo jeśli chodzi o usługi bankowe, korzystam tylko z tych podstawowych, a te nowe warunki darmowego korzystania z nich, są bez problemu realizowane przeze mnie każdego miesiąca.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu