Płatności i bankowość

Envelo Bank - Nowa bankowość internetowa Poczty Polskiej już dostępna

Grzegorz Ułan
Envelo Bank - Nowa bankowość internetowa Poczty Polskiej już dostępna
19

Pod koniec wakacji informowałem Wam o planach uruchomienia przez Pocztę Polską nowej bankowości internetowej. Dziś to się dokonało, Envelo Bank jest już dostępny online, można zakładać konta i korzystać od razu po dokonaniu przelewu autoryzacyjnego z innego konta lub po dostarczeniu umowy przez kuriera.

Envelo Bank wystartował z pełną ofertą, możemy założyć konto osobiste, oszczędnościowe i firmowe, zamówić karty płatnicze czy zakładać lokaty.

EnveloKonto - darmowe konto osobiste

Koszty? Konto osobiste ma być bezpłatne. Zarówno prowadzenie konta, jak i przelewy internetowe. Darmowe mają być też przelewy na inne konto w tym samym banku w oddziale czy w placówkach poczty polskiej.

Płatne będą tylko przelewy na konta w innych bankach, dokonane w placówce PP w wysokości 2,50 zł, czyli o wiele taniej niż w innych bankach lub 1,50 telefonicznie. Zapłacimy też za przelewy natychmiastowe. I tu ciekawe przez bankowość elektroniczną zapłacimy 5 zł za taki przelew, ale już przez aplikację mobilną połowę taniej, czyli 2,5 zł.

EnveloKarta - darmowa karta płatnicza

Karty płatnicze również będą za darmo, ale pod pewnymi warunkami. Konieczne jest dokonanie wpłaty na konto w wysokości minimum tysiąca złotych lub dokonanie jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu. Tu też wprowadzono opcję wieku 26 lat, podobnie jak w BZWBK, przy nowym Koncie Jakie Chcę, poniżej którego nie trzeba spełniać tych warunków.

Bankomaty? Za darmo, wszystkie w kraju, za granicą prowizja 1% od kwoty, minimum 5 zł. Ale można wykupić za 5 zł abonament za wypłaty z bankomatów na całym świecie.

Więcej szczegółów z oferty poznacie ze strony Envelo Bank.

Źródło: Bankier.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu