Telekomy

Teraz w Play najtańsze światłowody na rynku z limitem 300 Mb/s

Grzegorz Ułan
Teraz w Play najtańsze światłowody na rynku z limitem 300 Mb/s
23

Black Week to nie tylko okazja do zakupu tańszych urządzeń, ale i możliwość wykupienie tańszych usług u naszych operatorów. Play przygotował z tej okazji ciekawą promocję na internet stacjonarny w swojej ofercie. Sprawdźmy, jak wypada ona na tle innych ofert u pozostałych operatorów.

Internet stacjonarny w Play

Zaczynamy od Play, gdzie aktualnie możemy zamówić internet stacjonarny z limitem prędkości do 300 Mb/s przy danych pobieranych za 40 zł miesięcznie (a dokładniej 37 zł - pierwsze 3 miesiące gratis).

Oferta dostępna jest na tej stronie, aby z niej skorzystać konieczne jest podpisanie umowy na 24 miesiące. W zestawie dostępny jest router WiFi, za którego użyczenie na ten okres nie będą pobierane opłaty. Opłata instalacyjna natomiast wynosi 50 zł.

Internet stacjonarny w Vectra

Jak wiemy internet stacjonarny w Play oferowany jest we współpracy z Vectrą, sprawdźmy więc ile zapłacimy za taką samą ofertę u tego operatora.

Vectra również przygotowała promocję na Black Friday na swój internet stacjonarny, ale nie zeszli poniżej 40 zł, jak ma to miejsce w Play. Niemniej jest tylko nieznacznie drożej, za ten sam pakiet internetu w Vectrze zapłacicie 44,99 zł miesięcznie. Co istotne jednak, w Vectrze router WiFi również mamy w cenie abonamentu, a opłata instalacyjna wynosi tylko 1 zł i brak jest zobowiązania na dwa lata, umowę podpisujemy bez okresu obowiązywania. Przydatna opcja, jeśli szukamy internetu jedynie na najbliższy okres, na przykład na czas lockdownu.

Internet stacjonarny w UPC

W UPC podobny zestaw zamówimy obecnie za 49,99 zł miesięcznie. Mamy tu mniejszy upload niż w Play i Vectra, bo 20 Mb/s, ale również w pakiecie dostajemy router WiFi oraz dostęp do hotspotów UPC poza domem. Umowa podpisywana jest na dwa lata, ale w jej ramach możemy oglądać podstawowy pakiet telewizyjny z 33 kanałami, w tym 25 w jakości HD (większość z nich to kanały z cyfrowej telewizji naziemnej).

Internet stacjonarny w Toya

Ostatni z większych operatorów kablowych ma w swojej ofercie internet stacjonarny z limitem 300 MB/s za 59,00 zł, czyli na razie najdrożej. Brakuje tu w zestawie routera WiFi, a opłata aktywacyjna wynosi 19 zł.

Internet stacjonarny w Orange

Decydując się teraz na Orange Światłowód musimy się liczyć z miesięcznym kosztem na poziomie 59,98 zł (dla mieszkańców Warszawy 10 zł taniej). W zestawie mamy modem FunBox 3.0, a za smart WiFi obowiązuje dopłata 9,99 zł miesięcznie.

Internet stacjonarny w T-Mobile

Nieco taniej zamówimy teraz internet stacjonarny z limitem do 300 Mb/s w T-Mobile, bo za 59,00 zł, do tego przez 3 miesiące opłata ta obniżona została do 1 zł.

Do tego router w cenie i bezpłatna aktywacja (dla klientów przechodzących z oferty na internet mobilny). Umowę podpisujemy na 24 miesiące.

Internet stacjonarny w Netia i Plus

Aktualnie podczas trwających promocji na Black Week nie opłaca się brać internetu stacjonarnego w Netii i Plusie z limitem 300 Mb/s. W tej samej cenie zamówicie teraz szybszą opcję z limitem do 500 Mb/s.

Na stronach Plusa nie ma jeszcze tej promocji, ale już obowiązuje. Powyższą grafikę dostaliśmy dziś od Plusa, wraz z informacją o promocjach u tego operatora na ten tydzień.

Tak więc jak widać, Play ma obecnie najtańszą ofertę na internet stacjonarny z limitem do 300 Mb/s, za który zapłacicie teraz 40 zł miesięcznie. Podobna cena jest jeszcze możliwa w Plusie, ale tylko w programie smartDOM, czyli pod warunkiem jednoczesnego korzystania u tego operatora z przynajmniej jeszcze jednej, innej usługi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu