Telekomy

Do oferty T-Mobile trafiają odnowione iPhone'y. Co trzeba o nich wiedzieć?

Kamil Świtalski
Do oferty T-Mobile trafiają odnowione iPhone'y. Co trzeba o nich wiedzieć?
8

Oferty operatorów ze smartfonami pękają w szwach. Można wśród nich znaleźć urządzenia z każdej półki cenowej. A teraz do oferty t-mobile poza dotychczas dostępnym outletem trafiają zregenerowane smartfony Apple. Odnowione iPhone'y których ceny rozpoczynają się od złotówki zasilają ofertę — co trzeba o nich wiedzieć?

Odnowione iPhone'y w T-Mobile - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Ekologia ostatnio staje się dla firm wytrychem do wprowadzania nowych produktów na rynek. Dlatego Apple zdecydowało się sprzedawać nowe iPhone'y bez zasilacza, a jeden z największych operatorów sieci komórkowej w Polsce do swojej oferty dodaje smartfony zregenerowane przez certyfikowane serwisy Apple — tzw. refurbished. Co to oznacza dla użytkowników? Takie urządzenia mogą nabyć taniej niż nowe smartfony w ofercie. Z 24-miesięczną gwarancją, nową ładowarką i zasilaczem, w pełni sprawne — choć w zestawie nie uświadczymy słuchawek EarPods które są elementem kompletu nowych smartfonów. Jednym z elementów który w przypadku smartfonów gra kluczową rolę pozostaje także bateria. Te wymieniane są zawsze, gdy ich żywotność spadnie poniżej 85% — czyli trzeba być gotowym na to, że nie każdy klient otrzyma smartfon z nową baterią.

Choć w okresie pandemii wszyscy mierzymy się z nowymi troskami, to nie możemy zapominać o problemach, które już wcześniej dotykały nas i naszą planetę. Właśnie dlatego rozpoczęliśmy akcję „Smartfon regeneracja”, dzięki której ograniczamy ilość elektrośmieci i dajemy smartfonom drugie życie. Wprowadzając ponownie do obiegu gospodarki cyrkularnej odnowione telefony, nie tylko udostępniamy naszym klientom sprawny, nowoczesny i przystępny cenowo sprzęt, ale przede wszystkim dokładamy naszą małą cegiełkę do budowania w społeczeństwie postaw „zero waste”– mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej T-Mobile Polska.

Odnowiony iPhone 8 z T-Mobile zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, ale...

Sam miałem okazję korzystać z odnawianego iPhone'a 8 kilka ostatnich dni — i wrażenie było jak najbardziej pozytywne. Przesiadka z iPhone X do starszych modeli jest zawsze bolesna: bo ramki nie te, nawigacja nie ta, ekran odrobinę mniejszy. Ale samo urządzenie było w idealnym stanie, a do tego trafił mi się egzemplarz z nową baterią. Nie ukrywam, że po kilku godzinach, gdy na nowo przyzwyczaiłem się do mniejszej powierzchni i sterowania, na nowo zauroczyłem się smartfonem który tak dobrze leży w dłoni. Tym bardziej że sam z iPhone'a 7 przesiadłem się od razu na X, więc ominęła mnie era indukcyjnego ładowania smartfona z przyciskiem Początek. Tutaj go nie zabrakło, podobnie zresztą jak w pełni satysfakcjonującego aparatu fotograficznego i całego zestawu usług Apple, których będąc głębiej w ich ekosystemie naprawdę zaczyna brakować.

Jak wygląda zestaw ze zregenerowanym iPhonem od T-Mobile możecie podejrzeć na poniższych zdjęciach:

Ekologia to jedno, a jak cenowo wyglądają odnowione iPhone'y w ofercie T-Mobile?

Oferta operatora ma się stale poszerzać, ale na początek w ramach odnawianych urządzeń dostępne są: rzy modele urządzeń Apple: iPhone 6S (w wersjach 32 i 64 GB), iPhone 7 (32 GB) oraz iPhone 8 (w wersjach 64 i 256 GB). Ich ceny różnią się w zależności od opcji abonamentowej — ale tak, można je mieć od symbolicznej złotówki. Firma dystrybuuje je w zestawie z taryfami S oraz M:

Można je nabyć za symboliczną złotówkę przy abonamencie z taryfą M w przypadku modeli 7 i 8, a w przypadku iPhone’a 6S zarówno w M, jak i S. W taryfie M klienci otrzymują nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz internet bez limitu gigabajtów (15 GB internetu w pełnej prędkości, a po przekroczeniu limitu w danym cyklu prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do maksymalnie 1 Mb/s). Smartfony za 1 zł dostępne będą w korzystnym cenowo abonamencie. W przypadku iPhone’a 6S 32 GB miesięczna opłata wynosi 85 zł w taryfie S, a w taryfie M – 95 zł, abonament w przypadku iPhone’a 6S 64 GB w taryfie M to również 95 zł. Z kolei dla iPhone’a 7 to 105 zł, dla iPhone’a 8 (64 GB) – 135 zł, a dla iPhone’a 8 (256 GB) – 145 zł.  

— czytamy w oficjalnej wiadomości prasowej. Myślę że dla użytkowników ceniących sobie wygodę i na pierwszym miejscu stawiających ekologię może to być niezwykle kusząca oferta. Jeden rachunek do opłacenia, a do tego stary-nowy smartfon. Nie ma się jednak co oszukiwać: na tę chwilę najnowszym ze smartfonów jest model który debiutował ponad trzy lata temu. iPhone 8 wciąż działa szybko i trudno mi się do czegokolwiek przyczepić, ale nie jest to opcja dla technologicznych pasjonatów, którzy co rusz gonią za nowościami. Szczegóły związane z nową ofertą znajdziecie tutaj: https://www.t-mobile.pl/c/oferta-specjalna/odnowiony-iphone

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu