Felietony

Ucz się języka obcego oglądając TED

Filip Żyro
Ucz się języka obcego oglądając TED
7

Konferencji TED chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Sam jestem wielkim entuzjastą tej platformy, na której udzielają się najwybitniejsi przedstawiciele nauki, kultury i biznesu na świecie. Niewątpliwie warto od czasu do czasu zajrzeć na www.ted.com dla dobra naszych szarych komórek. Teraz pojawiło...

Konferencji TED chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Sam jestem wielkim entuzjastą tej platformy, na której udzielają się najwybitniejsi przedstawiciele nauki, kultury i biznesu na świecie. Niewątpliwie warto od czasu do czasu zajrzeć na www.ted.com dla dobra naszych szarych komórek. Teraz pojawiło się nowe narzędzie, dzięki któremu możemy jednocześnie uczyć się języka obcego oglądając wystąpienia intelektualistów z całego świata.

Oglądanie konferencji TED niewątpliwie rozwija człowieka i poszerza horyzont. Jest to znakomity sposób spędzania wolnego czasu. Teraz dzięki narzędziu TED2srt możemy jednocześnie szkolić również nasze posługiwanie się językiem obcym, dzięki bardzo prostemu zabiegowi. Pod wspomnianym adresem znajdziemy narzędzie umożliwiające oglądanie filmów z konferencji z napisami w dwóch językach, oczywiście pod warunkiem, że film ma dodane opisy w danym języku.

Wybieramy interesujące nas języki i odpalamy filmy w oknie przeglądarki lub na naszym telewizorze, oczywiście pod warunkiem, że wcześniej ściągnęliśmy film na nasz komputer, co również możliwe jest za pośrednictwem strony. Na górze mogą znajdować się napisy po angielsku, a pod spodem mamy od razu widoczne tłumaczenie. Efekt końcowy wygląda w następujący sposób:

Być może nie jest to narzędzie jakieś bardzo rewolucyjne, ale czasami w prostych rozwiązaniach również jest metoda. Dzięki stronie TED2srt maksymalizujemy korzyści płynące z genialnych filmów zgromadzonych na zgromadzonych na Ted.com i jednocześnie szkolimy swój warsztat językowy. Połączenie przyjemnego z pożytecznym. Polecam.

Źródło: Wykop via TED2srt
Grafika: [1]

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu