Google

Teraz będziesz mógł łatwiej przeszukać Antyweba w Google

GM
Grzegorz Marczak
19

Wygląda na to, że Google właśnie wprowadziło nową funkcje w wyszukiwarce (ja przynajmniej wcześniej się z nią nie spotkałem). Chodzi o możliwość przeszukania konkretnego serwisu internetowego poprzez dodatkowe okno jakie pojawia się w wynikach wyszukiwania. Wygląda to tak jak na obrazku tytułowym...

Wygląda na to, że Google właśnie wprowadziło nową funkcje w wyszukiwarce (ja przynajmniej wcześniej się z nią nie spotkałem). Chodzi o możliwość przeszukania konkretnego serwisu internetowego poprzez dodatkowe okno jakie pojawia się w wynikach wyszukiwania.

Wygląda to tak jak na obrazku tytułowym do tego artykułu. Pojawiło się to dość niedawno i zaczyna pojawiać się też, dla innych serwisów, które sprawdziłem.

Funkcja ta to tak naprawdę skrót do tego, co bardziej użytkownicy znają już od dawna, czyli możliwości przeszukiwania wyników dla konkretnej strony poprzez użycie wyrażenia site:nazwastrony.com wyszukiwanehasło.

Dla internautów jest to z pewnością bardzo pomocne rozwiązanie pozwalające dotrzeć bezpośrednio do konkretnego tematu. Pytanie jaki będzie wpływ takiego eksperymentu dla stron internetowych? Z jednej strony może pojawić się więcej wejść wprost na artykuły (i może nawet zwiększy się ich liczba), z drugiej strony może skrócić się na przykład czas wizyty dla osób wchodzących z Google.

Ciekawe.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: