Google

Użyteczny dodatek do Chrome dla użytkowników usług Google

Konrad Kozłowski
Użyteczny dodatek do Chrome dla użytkowników usług Google
9

Sposobów na szybki dostęp do skrótów w przeglądarce Chrome jest naprawdę sporo. Do wyboru przecież mamy zwykły pasek zakładek, ekran ze skrótami do aplikacji, launcher na systemowym pasku zadań oraz panel dostępny na głównej stronie Google i ekranie nowej karty. Jeżeli jednak żaden z nich Wam nie od...

Sposobów na szybki dostęp do skrótów w przeglądarce Chrome jest naprawdę sporo. Do wyboru przecież mamy zwykły pasek zakładek, ekran ze skrótami do aplikacji, launcher na systemowym pasku zadań oraz panel dostępny na głównej stronie Google i ekranie nowej karty. Jeżeli jednak żaden z nich Wam nie odpowiada lub po prostu szukacie czegoś innego to mam dla Was propozycję.

Nie jest ona zupełnie nowa, bo bazuje na tym co oferuje samo Google. Chodzi o panel (launcher), który zawitał na głównej stronie wyszukiwarki oraz dostępny jest także na ekranie nowej karty. Po kliknięciu na ikonkę siatki otrzymujemy szybki dostep do wielu usług firmy Google. Sam zdziwiłem się w momencie, gdy zorientowałem się że kilkakrotnie zdarzyło mi się z niego skorzystać.

Dziś natrafiłem na ciekawy dodatek do Chrome'a pozwalający umieścić skrót do takiego panelu na pasku narzędzi. Taka sama "siatka" może być dostępna z każdej strony, którą odwiedzamy, więc jeśli pierwszorzędną rolę podczas pracy lub rozrywki odgrywają dla Was usługi Google (YouTube, Gmail, Dysk czy Kalendarz) to taki dodatek może okazać się pomocny.

Jest jednak jedno "ale"... skrót ten nie działa tak szybko jak zapewne mógłby i powinien działać. Po kliknięciu na ikonkę musimy odczekać dłuższą chwilę zanim ujrzymy panel. Problem ten dotyczy nawet szybszych urządzeń (Windows i OS X), a wszystko z powodu prawdopodobnego parsowania pełnej strony w celu wyświetlenia nam jedynie panelu ze skrótami. Być może kolejne wersje będą nieco szybsze, zaś po tą oznaczoną numerkiem 1.0 możecie zajrzeć do Chrome Web Store już dziś.

App Launcher in popup w Chrome Web Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleChromeDodatki do Chrome