Mobile

Tequila, cytrynka i Kickstarter

Marcin M. Drews
Tequila, cytrynka i Kickstarter
4

Tequila na Kickstarterze! Parę lat temu wrocławski wydawca gier mobilnych szokował wręcz sukcesami, po czym nagle zapadł się pod ziemię. Okazuje się jednak, że praca wre - bez zbytniego rozgłosu co prawda, ale za to z porządnymi efektami. Tym razem wrocławianie postanowili sięgnąć po crowdfunding....

Tequila na Kickstarterze! Parę lat temu wrocławski wydawca gier mobilnych szokował wręcz sukcesami, po czym nagle zapadł się pod ziemię. Okazuje się jednak, że praca wre - bez zbytniego rozgłosu co prawda, ale za to z porządnymi efektami. Tym razem wrocławianie postanowili sięgnąć po crowdfunding.

Tequila Games to studio zajmujące się tworzeniem darmowych gier społecznościowych na wszystkie współczesne platformy. Młodą spółkę, zbudowaną na fundamentach Tequila Mobile, wyróżniać ma doświadczenie, talent wyjątkowych ludzi oraz wypracowane w boju know-how. Póki co firma podbija serca niedzielnych graczy tytułami z serii BattleFriends, charakteryzującymi się prostymi zasadami oraz naciskiem na zabawę z przyjaciółmi.

Poprzez regularne aktualizacje istniejących produktów i nieustającą pracę nad nowymi tytułami, firma systematycznie rozwija przyjacielską relację z graczami w każdym wieku.

Tym razem wrocławski developer chce odejść nieco od ścieżki casual i stworzyć produkt dla koneserów. Właśnie uruchomił kampanię na Kickstarterze celem pozyskania wsparcia dla najnowszego projektu.

Earthcore: Shattered Elements to dynamiczna cyfrowa gra karciana na platformy PC, Mac, iOS oraz Android, która łączy typowy dla gatunku aspekt kolekcjonerski z szybkimi pojedynkami i prawdziwą taktyczną głębią. Gra zawiera rozbudowany fabularny tryb dla pojedynczego gracza oraz ambitny moduł online multiplayer. Tequila Games kieruje się bezpośrednio do graczy, by pozyskać dodatkowe finansowanie w wysokości 200 tysięcy dolarów i doprowadzić do premiery gry w czwartym kwartale 2014 roku.

– Earthcore to tytuł, jakiego brakowało na rynku – wyjaśnia Łukasz Deszczułka, prezes Tequila Games. – To gra karciana, która zachowuje wszystkie najważniejsze elementy gatunku, jak budowanie talii czy mocno strategiczne bitwy, ale bezlitośnie pozbywa się zbędnego balastu. Unikalną cechą Earthcore jest fakt, że nawet w pięć minut można rozegrać pełną sesję, zarówno online jak i w singlu.

Rozgrywka w Earthcore: Shattered Elements oparta jest na prostej idei trzech współzależnych żywiołów. Woda gasi ogień, ogień pali drzewo, drzewo żywi się wodą. Podstawy są banalnie proste, ale indywidualne umiejętności poszczególnych kart nadają grze pokaźny wymiar taktyczny. Niektóre karty chronią inne, niektóre mogą poruszać się po polu walki, a jeszcze następne w określonych warunkach zmieniają żywioł. Walki szybko przestają polegać na prostym dopasowywaniu żywiołów i przekształcają się w efektowne starcia intelektów.

– W obecnej sytuacji na rynku, kiedy każdy wydawca szuka kolejnego hitu dla niedzielnych graczy zarabiającego miliony dolarów dziennie, sfinansowanie pełnowartościowej, strategicznej karcianki takiej jak Earthcore jest niemal niemożliwe – wyjaśnia Radek Smektała, producent w Tequila Games. – Dzięki Kickstarterowi, będziemy mogli pozostać wierni naszej wizji i ukończyć projekt bez kompromisów, ze wsparciem ludzi, którzy rozumieją i wierzą w to, co chcemy osiągnąć.

Kampania zakończy się 26 marca 2014 roku. Przez cały okres jej trwania, Tequila Games będzie regularnie publikowała kolejne materiały związane z grą, w tym rozdziały osadzonego w świecie Earthcore audiobooka, dzienniki twórców oraz informacje zza kulis.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu