Motoryzacja

Ta elektryczna replika Porsche 910 dobija do setki w 2,5 sekundy! Wygląda obłędnie

Marcin Hołowacz
Ta elektryczna replika Porsche 910 dobija do setki w 2,5 sekundy! Wygląda obłędnie
6

Austriacka firma Kreisel Electric założona przez trzech braci, połączyła swoje siły z Evex Fahrzeubgau (robią repliki Porsche 910) i proponuje nam samochód elektryczny Kreisel EVEX 910e, który łączy w sobie retro wygląd i osiągi prawdziwego super samochodu sportowego.

Kreisel EVEX 910e

Kreisel Electric ma za sobą chociażby takie dzieła jak Mercedes-Benz w klasie G z elektrycznym silnikiem, który został zbudowany specjalnie dla Arnolda Schwarzeneggera. W przypadku swojego najnowszego projektu, firma zwróciła swoją uwagę na coś starszego o bardziej sportowym charakterze…

Kreisel Evex 910e poza oldscholowym wyglądem posiada jeszcze silnik elektryczny, pozwalający mu na rozwinięcie prędkości od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy! Jego maksymalna prędkość wynosi natomiast 300 km/h. Realny zasięg samochodu wynosi 350 km, co stanowi bardzo dobry wynik. To co może się okazać równie ważne, to fakt iż może on być legalnie dopuszczony do ruchu drogowego. Poza tym, można go wykorzystywać w domu np. w połączeniu z instalacją solarną do magazynowania energii, więc mamy kolejny rozsądny argument mogący przemawiać za zakupem…

Cena za Kreisel EVEX 910e

Każdy kto zdecyduje się na zakup takiej „elektrycznej rakiety” musi wziąć pod uwagę jej limitowaną ilość oraz cenę… Nie wiem czy lepiej pominąć informacje na ten temat, czy jednak ją podawać? No dobra, niech będzie, koszt Kreisel EVEX 910e to 1 mln EUR.

Wszystko wskazuje na to, że samochody elektryczne to przyszłość. Ograniczenie emisji spalin, dobre osiągi, potencjalne oszczędności związane z wiecznie drożejącym paliwem… Być może super szybkie, a za razem super drogie repliki Porsche nie zyskają wielu zwolenników wśród zwykłych Kowalskich, ale fajnie czasem dowiedzieć się o takich projektach i pooglądać sobie filmiki… czyż nie?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

elektryczne samochody