Świat

Telewizyjna reklama Google Chrome jest dość dziwna

Grzegorz Marczak
Telewizyjna reklama Google Chrome jest dość dziwna
46

Google bardzo rzadko decyduje się na reklamę w TV, przeważnie bazują na swoim potencjale w internecie i na tym, że ich produkt jest natychmiast dostrzegany przez użytkowników. W przypadku Chrome, mimo dość sporej kolekcji reklam i filmów promocyjnych Google zdecydowało się na reklamę swojej przegląd...

Google bardzo rzadko decyduje się na reklamę w TV, przeważnie bazują na swoim potencjale w internecie i na tym, że ich produkt jest natychmiast dostrzegany przez użytkowników. W przypadku Chrome, mimo dość sporej kolekcji reklam i filmów promocyjnych Google zdecydowało się na reklamę swojej przeglądarki w telewizji.

Spot jaki został wybrany (zamieszczony poniżej) jest dla mnie dość dziwny. Dla mnie reklama jest przydługa i bez specjalnego przesłania. Zastanawiam się też do kogo ona jest kierowana? Nie tłumaczy ona specjalnie masowemu odbiorcy reklam, dlaczego miał by zdecydować się właśnie na Chrome, nie jestem też przekonany czy wszyscy na pewno będą wiedzieli jakiego produktu jest to reklama.Może więc spot ten ma być intrygujący ? Nie wiem jakim zachowaniami cechuje się przeciętny widz TV w stanach ale po pierwszy sekundach reklama Google kojarzy mi się bardziej z zajawką programu dla dzieci niż z produktem internetowym. Rozumiem, że klimat miał być "cool" natomiast mógł by oprócz bycia "cool" posiadać jeszcze trochę treści. Zresztą przykładów daleko nie trzeb szukać, bo Google na swoim kanale w Youtube ma dużo fajniejsze klipy reklamowe (niestety w telewizji nie będą emitowane).

Ciekawy jestem czy wam się podoba spot reklamowy Google?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu