Świat

Nowy Android 1.5 wylądował na moim telefonie - pierwsze nagranie video!

Grzegorz Marczak
Nowy Android 1.5 wylądował na moim telefonie - pierwsze nagranie video!
17

Wczoraj mój telefon HTC G1 zapytał się mnie grzecznie czy może się uaktualnić do najnowszej wersji. Pozwoliłem mu na to choć byłem nieco zdziwiony gdyż ostatnia aktualizacja była nie tak dawno. Okazało się iż wgrała mi się najnowsza wersja systemu opisana numerkiem 1.5 nazywana roboczo Cupcake. J...

Wczoraj mój telefon HTC G1 zapytał się mnie grzecznie czy może się uaktualnić do najnowszej wersji. Pozwoliłem mu na to choć byłem nieco zdziwiony gdyż ostatnia aktualizacja była nie tak dawno. Okazało się iż wgrała mi się najnowsza wersja systemu opisana numerkiem 1.5 nazywana roboczo Cupcake.

Jest to jak do tej pory największa aktualizacja Androida i z tego co czytałem długo przez wszystkich oczekiwana (szczególnie przez developerów którzy już wcześniej mieli dostęp do SDK). Zmian jaki przynosi nowa wersja jest dość sporo. Część z nich jak poprawa obsługi połączeń czy też usprawnienia wewnątrz aplikacji nie są dla użytkowników tak bardzo widoczne. Są jednak i takie zmiany które widać na pierwszy rzut oko czyli na przykład możliwość nagrywania filmów czy też wreszcie polski język.

Zacznę od nagrywania, poniżej zamieszczam krótki filmik nagrany telefon. Moim zdaniem efekt końcowy jest naprawdę dobry jak na telefon komórkowy:Filmy nagrane telefonem zapisują się na kartę SD, po nagraniu film można przesłać na youtube, poprzez MMS, lub na wskazany adres email. Mam nadzieję, że udostępnienie tej opcji w telefonie pozwoli na rozbudowanie nieco ubogich opcji nagrywania jakie oferuje natywna aplikacja.

Drugim ważnym elementem jest klawiatura ekranowa. Bardzo przydatna ponieważ, szczególnie do poruszania się po internecie gdzie do tej pory aby wpisać cokolwiek trzeba było rozkładać klawiaturę. Warto też dodać, że klawiatura działa bezproblemowo w trybie poziomym i pionowym. Oczywiście osobom które nie miały wcześniej do czynienia z klawiaturą wirtualną na początku może być trochę ciężko wcelować w małe klawisze, natomiast wszystkim byłym iPhonowcom wprowadzanie tekstu nie sprawi najmniejszego problemu.

Język Polski - wszystko zostało ładnie przetłumaczone na nasz ojczysty język, jednak nadal nie udało mi się wydusić z klawiatury polskich znaków? Sprawdziłem pobierzecie w ustawieniach język i wszystko wygląda ok . Wydaje mi się też, że poprawiona została natywna aplikacja do poczty gmail, która wygląda teraz nieco przyjaźniej. Dodano też wreszcie możliwość grupowego tagowania czy kasowania wiadomości w poczcie.

Nowych opcji i poprawek w interfejsie jest całkiem sporo. Szerszy opis tego co zostało poprawione i dodane w najnowszej wersji znajdziecie na polskim engadget.com.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidhtc g1