Telewizja

Toshiba wprowadza telewizory z Androidem 9.0 i głośnikami Onkyo do polskiej dystrybucji

Kamil Świtalski
0

Myślę że żadnej z dwóch wymienionych w tytule marek specjalnie przedstawiać nie trzeba. Toshiba wprowadza do polskich sklepów nową linię telewizorów 4K z Android TV, w której nie zabrakło nagłośnienia od jednej z najbardziej szanowanych japońskich firm hi-fi. 

Nowa linia telewizorów Toshiba - aż piętnaście modeli trafia do polskiej dystrybucji

Toshiba nie próżnuje i przedstawia aż piętnaście nowych modeli — wszystkie wyposażone w system Androida 9.0 i obietnicę aktualizacji co najmniej do trzech najbliższych wersji systemu. Wśród nowych modeli znalazła się cała paleta rozmiarów — każdy więc może znaleźć coś dla siebie. Będą modele mierzące 43, 50, 55, 58 oraz 65 cali — każdy z nich biorący co najlepsze z dostosowanej do niego wersji systemu Android 9.0. Zalet samego Android TV raczej nikomu nie trzeba przypominać: bogaty zestaw najpopularniejszych aplikacji, wbudowany Chromecast, a także (w zależności od modelu) moduły Bluetooth które pozwolą podpiąć dodatkowe akcesoria by bez dodatkowych kabli i kombinacji wygodnie korzystać z oprogramowania.

Ale skoro mowa o telewizorze, wiadomo że jego sercem jest... nie procesor, a ekran. Nowe modele wyposażone zostały w TRU Resolution, która zeskaluje treści o rozdzielczości niższej niż 4K i pozwoli zadbać o możliwie najlepsze doświadczenia wizualne. To samo zresztą tyczy się TRU Micro Dimming, polegającej na podziale ekranu na setki małych stref i odpowiednie dostosowanie jasności i kolorów dla każdej z nich. Linia UA to także pełna kompatybilność ze standardem Dolby Vision — chociaż w temacie HDR firma ma znacznie więcej do zaoferowania:

W modelach Toshiby UA6B63DG, UA4B63DG technologia HDR jest wspierana przez trzy standardy. Amatorzy kina domowego z pewnością docenią zastosowanie technologii Dolby Vision oraz HDR10 rodem ze studiów filmowych Hollywood, które zapewniają bogatszą i żywszą paletę kolorów odtwarzając obraz zgodnie z intencjami twórców. Dolby Vision HDR umożliwia odwzorowanie rekordowych 68 miliardów kolorów co ma przełożenie m.in. na widoczność i jakość detali podczas seansu. Dzięki dynamicznej kontroli metadanych, jeśli oglądamy film wykonany przy udziale tej technologii, mamy gwarancję, że widzimy obraz dokładnie tak jak wyobraził sobie to jego reżyser.

Wisienką na torcie są głośniki Onkyo w które wyposażono dwa z nowych modeli telewizorów: Toshiba UA6B63DG oraz Toshiba UA4B63DG. To właśnie ta legendarna japońska marka zadbała o oprawę audio i wyposażyła telewizory w głośniki z najwyższej półki. Nie zabrakło wsparcia dla Dolby Audio i bezstratnego transferu w formie DTS HD.

Telewizory można już nabyć w popularnych sklepach — a z okazji zbliżającego się Black Friday firma przygotowała także specjalne przeceny na swoje produkty, w ramach których poszczególne modele można nabyć kilkaset złotych taniej:

  • 55UA6B63DG - 1899 PLN / Black Friday
  • 65UA6B63DG - 2 699 PLN/ Black Friday
  • 55UA2063DG - 1 699 PLN/ Black Friday
  • 65UA2063DG - 2 699 PLN

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu