Felietony

Telewizja internetowa iPla na iPadzie

Grzegorz Marczak
Telewizja internetowa iPla na iPadzie
4

Telewizja internetowa iPla zdecydowała się na przygotowanie aplikacji na iPada. Do tej pory można było oglądać polsatowskie VOD jedynie na mniejszych ekranach telefonów komórkowych (niektórzy potrafią patrzeć w mały ekran godzinę - ja nie), natomiast od dziś można też korzystać z iPla na tablecie fi...

Telewizja internetowa iPla zdecydowała się na przygotowanie aplikacji na iPada. Do tej pory można było oglądać polsatowskie VOD jedynie na mniejszych ekranach telefonów komórkowych (niektórzy potrafią patrzeć w mały ekran godzinę - ja nie), natomiast od dziś można też korzystać z iPla na tablecie firmy Apple.

Aplikacja z tego co widzę na filmie posiada bardzo prosty i przyjazny interfejs, łącznie z uproszczoną nawigacją po kanałach (na androidzie trochę jest to męczące). Do tego można zrobić stronę z ulubionymi serialami dzięki czemu możemy łatwiej przeglądać nowości. Jest też oczywiście wyszukiwarka.

Filmy na iPadzie możemy oglądać podobno w wysokiej rozdzielczości, oczywiście zależne jest to o tego czy w takiej jakości jest oryginalny materiał (wysoka rozdzielczość to "jakość telewizyjna" określana przez iPla jako SD). Tak samo też jak w wersjach na telefonie można zapisać film do późniejszego obejrzenia.

Z tego co zauważyłem natomiast nie ma możliwości kupowania filmów (nie seriali), iPla na iPadzie podobnie więc jak na Mac OS jest nieco ograniczona względem aplikacji pod Windows. Powodem tego może być przede wszystkim skala czyli ilość użytkowników Mac OS i iPad w Polsce (do tego dochodzi jeszcze obsługa DRM), jak również zmiany dotyczące systemu płatności jakie wprowadziło ostatnio Apple w stosunku do wydawców. Nie jestem wprawdzie pewien czy nowy model subskrypcji i płatności dotyczy także wydawców video ale zakładam, że tak.Przy okazji warto wspomnieć, że jest też update ipla na Androida w którym min. poprawiona została wydajność aplikacji tak aby działała płynnie również na starszych modelach telefonów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu