Felietony

Polski Filmaster Mobile na SXSW

Grzegorz Marczak
Polski Filmaster Mobile na SXSW
8

Aplikacja Filmaster mobile jako jedyna z naszego kraju zostanie zaprezentowana na bardzo znanej i prestiżowej konferencji SXSW (South by Southwest). Aplikacja startuje w konkursie na innowacyjne aplikacje mobilne (w jury zasiadają przedstawiciele takich serwisów jak Foursquare, Angry Birds, Jaikua...

Aplikacja Filmaster mobile jako jedyna z naszego kraju zostanie zaprezentowana na bardzo znanej i prestiżowej konferencji SXSW (South by Southwest). Aplikacja startuje w konkursie na innowacyjne aplikacje mobilne (w jury zasiadają przedstawiciele takich serwisów jak Foursquare, Angry Birds, Jaikua itp).

W imieniu autorów prezentować ją będzie Krzysiek Kowalczyk, który współpracuje z firmą jako doradca biznesowy.

Jest to duża szansa dla młodego polskiego startupa ponieważ na SXSW pojawia się cała światowa branża internetowa. Jest więc zarówno okazja na spotkania z inwestorami jak również a może przede wszystkim na pokazanie swojego produktu bardzo opiniotwórczej publiczności. Mam nadzieję, że Filmaster wykorzysta tę szansę czego im szczerze życzę!

Wszystkim, którzy nie czytali wcześniej na Antyweb przypomnę czym jest mobilny Filmaster. Filmaster Mobile to aplikacja na iPhona (w pierwszej kolejności), która ma przede wszystkim dawać nam spersonalizowane rekomendacje odnośnie filmów aktualnie wyświetlanych w kinach w naszej okolicy. Tak więc mamy silnik rekomendacji, bazę filmów oraz geolokalizację. Do tego dochodzi opcja “check-in” w kinach czyli pokazywanie znajomym co się ogląda oraz cały zestaw funkcjonalności społecznościowych znanych min z filmaster.pl.

Premiera oficjalna aplikacji Filmaster Mobile ma się odbyć 14 marca - wtedy też o ile wszystko dobrze pójdzie z procesem akceptacji w Apple, będzie ją można pobrać z App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupAplikacje mobilne