Komunikatory

Jesteś w stanie płacić 27 zł miesięcznie za komunikator? Telegram Premium to sprawdzi

Piotr Kurek
Jesteś w stanie płacić 27 zł miesięcznie za komunikator? Telegram Premium to sprawdzi
8

To już oficjalne. Płatny Telegram Premium rozszerzające funkcje komunikatora jest już dostępny. Za 26,99 zł otrzymacie szereg dodatkowych rozwiązań, które dla zwykłych użytkowników będą niedostępne.

Po miesiącach przecieków, niepotwierdzonych informacji i szczątkowych zapowiedziach, Telegram Premium stał się rzeczywistością. To odpowiedź na potrzeby rynku i samych użytkowników, którzy na przestrzeni ostatnich lat wykazywali zainteresowanie płatnymi, opcjonalnymi rozwiązaniami, które rozszerzają aplikacje o dodatkowe funkcje. Telegram Premium wyceniony na 26,99 zł miesięcznie (cena w App Store) startuje już dziś i oferuje naprawdę sporo. I choć pozostaje opcją dodatkową, warto rozważyć jej zakup, tym bardziej jeśli z Telegrama korzystacie do czegoś więcej, niż prowadzenie rozmów z przyjaciółmi.

Telegram Premium. Lista płatnych funkcji

 • Do 1000 kanałów, 20 folderów z czatami, 10 przypięć, do 4 kont w aplikacji, 200 przypięć wewnątrz folderów, 20 publicznych odnośników do grup i kanałów, opis konta do 140 znaków, dłuższe opisy zdjęć, więcej ulubionych naklejek i do 400 zapisanych gifów
 • Wysłanie pojedynczego pliku o rozmiarze 4 GB
 • Szybsze pobieranie plików, mediów i dokumentów
 • Wiadomości głosowe można przekonwertować na tekst
 • Brak reklam i wiadomości sponsorowanych w publicznych kanałach
 • Dodatkowe reakcje na wiadomości (10 emoji)
 • Dodatkowe, pełnoekranowe naklejki
 • Łatwiejsze zarządzanie rozmowami i dodatkowe funkcje dla czatu, grup i kanałów
 • Specjalna odznaka pojawiająca się na liście czatów, w nagłówkach czatów i na listach członków w grupach
 • Animowane zdjęcie profilowe (awatar)
 • Dodatkowe ikony aplikacji

Oprócz nowych funkcji dla subskrybentów Telegram Premium, twórcy nie zapominają o tych, którzy płacić nie chcą. Nowa wersja komunikatora wprowadza m.in. prośby o dołączenie do grup publicznych, animowany ekran dla zewnętrznych udostępnień oraz ulepszone opisy botów.

700 mln użytkowników. Telegram rośnie w siłę

Jednocześnie ekipa odpowiedzialna za tworzenie Telegrama potwierdziła, że w chwili obecnej komunikator posiada 700 mln aktywnych użytkowników. Nie dziwi więc fakt, że przy stale rosnąć bazie potrzebne są dodatkowe fundusze na rozwój i podtrzymanie serwerów, które muszą wytrzymać tak duże obciążenie. Twórcy zapewniają jednak, że nie zamierzają wymuszać na nas płacenia za korzystanie z aplikacji. Wszystkie dotychczasowe, darmowe funkcje pozostaną darmowe, podobnie jak część tych, których w komunikatorze jeszcze nie ma. Jeśli ktoś jednak będzie chciał skorzystać z nowych rozwiązań rozszerzających funkcjonalność Telegrama, może sięgnąć po wersję Premium. Pytanie tylko czy znajdą się chętni na płacenie niecałych 27 zł miesięcznie za dodatkowe funkcje. Przekonamy się niebawem.

Telegram informuje również, że najnowsza aktualizacja wprowadza ponad 100 poprawek. To także pełne wsparcie dla technologii ProMotion na iOS - posiadacze nowych iPhone'ów i iPadów docenią fakt, że odświeżanie 120 Hz dostępne jest w całej aplikacji. Użytkownicy Androida zauważą lepszą jakość dźwięku i obrazu w wiadomościach głosowych i wideo, a także opcje ustawiania alternatywnych ikon aplikacji, usuwania wszystkich ostatnich naklejek naraz i tłumaczenia biografii użytkowników lub opisów czatów.

Telegram Premium. Dostępność i aktualizacja

W chwili obecnej Telegram Premium dostępny jest na urządzeniach z iOS. Aktualizacja 8.8, która w App Store pojawiła się kilka godzin temu, wkrótce powinna trafić na Androida oraz do komunikatora w wersji na komputery PC i Mac.

Korzystając z bota Premium Bot miesięczny dostęp do Telegram Premium kosztuje 18,99 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu