Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Podcast Antyweb Po Godzinach

Wakacje z technologią czy jak najdalej od Internetu?

KK
Konrad Kozłowski
5

Wakacje i urlop to okres odpoczynku. Ale odpoczynku od czego? Rezygnujecie z technologi i/lub Internetu na czas wyjazdu?

Wakacje bez Internetu i elektroniki?

Form relaksu może być tyle, ilu urlopowiczów. Każdy z nas wie najlepiej, jakie okoliczności i (nie)aktywności sprawiają, że wypoczywamy, ale nie sposób uniknąć sugestii i rekomendacji innych. Wśród nich nie brakuje podpowiedzi unikania technologii oraz Internetu, bo te zdominowały naszą codzienność. Czy wyjazd na urlop musi rzeczywiście wiązać się z pozbyciem się wszelkiej elektroniki i zminimalizowanie używania Internetu? Nie opowiem się po żadnej ze stron, bo tak naprawdę każdy wyjazd traktuję nieco inaczej. W zależności od tego, dokąd i na jak długo się wybieram, decyduję się na zabranie niektórych urządzeń i pozostawienie innych w domu.

Po kilkudniowym wyjeździe zauważyłem, jak skutecznie iPad zastąpił mi telefon i komputer, gdy chciałem szybko sprawdzić prognozę pogody, wiadomości, e-maila czy przeczytać coś dłuższego. Zamiast czytnika wziąłem trzy konkretne książki, by im poświęcić całą uwagę i nie rozkojarzyć się możliwością przeczytania jednej z dziesiątek innych znajdujących się na Kindle'u. Wyłączyłem powiadomienia na zegarku dla wszystkich aplikacji oprócz Wiadomości i Telefonu - Apple Watch służył mi do mierzenia aktywności i kontrolowania zmieniających się warunków pogodowych.

Zabrałem na wakacje przystawkę TV/Chromecasta. Nie żałuję niczego!

Nie decydowałem się na żaden detoks od elektroniki, lecz korzystałem z niej z umiarem, by uczynić wolny czas jak najprzyjemniejszym. Właśnie dlatego zabrałem ze sobą przystawkę do TV Nvidię Shield TV, dzięki której wiszący na ścianie pokoju telewizor był moim telewizorem. Aplikacje usług VOD oraz telewizji przez Internet pozwoliły mi oglądać wszystko to, na co mam ochotę i to na największych z dostępnych ekranów (smartofn i tablet na niewiele się zdały). Swoją drogą, to kiedy i dlaczego Internet 3G stał się taki wolny?

A jak minęły Wasze wakacje?

Technologia i Internet na urlopie

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: