Podcast Antyweb Po Godzinach

Dziś ten rynek to projekty warte setki milionów dolarów, a kiedyś wystarczyła pasja

KK
Konrad Kozłowski
4

Obok słowa "podcast" padają ostatnio kwoty sięgające setek milionów dolarów. Kilkanaście lat temu takie myśli nikomu nie przychodziły do głowy, bo liczyła się tylko pasja i satysfakcja z nagrywania. Co czeka podcasty w najbliższych latach?

Podcasty warte setki milionów dolarów

Jeśli mielibyśmy wskazać głównego podejrzanego zawirowania na rynku podcastów w ostatnich latach, to mój palec powędrowałby w kierunku Spotify. Żadna inna platforma nie dokonała tak wielu konkretnych i dynamicznych działań, by odmienić swój wizerunek, poszerzyć własne możliwości i wkroczyć na rynek, z którym nigdy wcześniej nie była kojarzona. Przejęcia aplikacji, a także i twórców z ich podcastami doprowadziło do niemałego poruszenia, bo rynek wolnych podcastów zmierza ku końcowi.

Spotify: Podcasty w Polsce cieszą się sporą popularnością

Jeden z pierwszych polskich podcastów

Paywalle, wielkie projekty, duże nazwiska - z tym kojarzą się teraz podcasty i o komentarz do całej tej sprawy nie mógłbym poprosić kogoś innego, niż osobę, która stworzyła jeden z pierwszych polskich podcastów. Polskie Detroit. autorstwa Łukasza Witkowskiego. powstawało od 2005 roku i nagranych zostało ponad 350 odcinków. Czym były podcasty kiedyś, czym są teraz i co będę oferować w najbliższej oraz dalszej przyszłości. Moją rozmowę z Łukaszem możecie odsłuchać w najnowszym odcinku podcastu Antyweb po Godzinach. Miłego słuchania!

Czytaj też:

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: