Podcast Antyweb Po Godzinach

Czy kina wyżyją z klasyków? Jak wygląda nowa normalność? Pytamy u źródła

KK
Konrad Kozłowski
5

Kina wznowiły działalność, ale na salach czeka nas nowa rzeczywitość, nowa normalność. Jakie zasady obowiązują, co obejrzymy, na jak długo klasyki (np. Gwiezdne Wojny) zagoszczą w kinach i czy w Polsce czas między premierą w kinie, a na VOD też zostanie zredukowany?

Kina znów otwarte. Co obejrzymy?

Obostrzenia, które obowiązują na salach kin oraz repertuar będący mieszanką starszych klasyków, powracających nowości oraz faktycznych premier to sytuacja bez precedensu. Z takim wyzwaniem kina nie mierzył się nigdy wcześniej, a wznowienie działalności w lipcu wcale nie oznaczało końca ich problemów. Frekwencja na salach, w moich obserwacjach, nie zachwyca, ale może sierpniowe debiuty sprawią, że sale zapełnią się w całości (czyli maksymalnie do 50% miejsc).

Hiciory Warner Bros. nadchodzą. „Tenet” z datą premiery! Kiedy „Diuna” i „Wonder Woman”?

Przed nami debiuty "Tenet" i "Mulan", a także polskie filmy "Pętla" od Patryka Vegi oraz "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Czy ich obecność w repertuarze poskutkuje szturmem widzów na kina? O tym, a także o wielu innych sprawach związanych z obecną sytuacją kin rozmawiałem z moim gościem Sebastianem Wojną - kierownikiem działu sprzedaży w Mutlikinie w najnowszym odcinku podcastu Antyweb Po Godzinach. Miłego słuchania!

Posłuchaj też poprzedniego odcinka: VOD czyha na filmowe premiery. Kina zagrożone?

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: