Technologie

Te drony będą najlepszymi zabawkami dla miłośników Gwiezdnych Wojen

Jakub Szczęsny
Te drony będą najlepszymi zabawkami dla miłośników Gwiezdnych Wojen
3

Czy będąc nieco młodszymi chcieliście pilotować X-Winga? Co ja mówię (piszę) - dalej chcecie. Fani Gwiezdnych Wojen zapewne śnili o tym, że siedzą za sterami takiej maszyny, z oszałamiającą prędkością przemierzają nieznane tereny na planetach z uniwersum Lucasa - namiastkę tego mogą dać nam zabawki,...

Czy będąc nieco młodszymi chcieliście pilotować X-Winga? Co ja mówię (piszę) - dalej chcecie. Fani Gwiezdnych Wojen zapewne śnili o tym, że siedzą za sterami takiej maszyny, z oszałamiającą prędkością przemierzają nieznane tereny na planetach z uniwersum Lucasa - namiastkę tego mogą dać nam zabawki, które już teraz dostępne są w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych - niewykluczone, że pojawią się również w Europie, a stąd do Polski już tylko kilka kroków.

W trakcie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia będziemy cieszyć się nie tylko z powodu rocznicy (umownej) narodzin Chrystusa, ale i z dużo bardziej wpasowującego się w trend konsumpcjonizmu wydarzenia. Przebudzenie Mocy to kolejna część Gwiezdnych Wojen i zauważyłem już, że nie tylko fani kultowej serii czekają na premierę filmu. Wraz z filmem nastąpi wysyp zabawek, które jeszcze bardziej nakręcą sprzedażową machinę Disneya - do tego grona dołączą drony będące kopiami pojazdów z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Prawdziwa gratka dla miłośników serii!

Drony są produkowane przez Air Hog - wśród nich znajdzie się X-Wing oraz Sokół Millenium - tymi kawałkami technologii będziemy w stanie przemierzać przestworza - niestety nie będzie nam dane wzbić się ponad atmosferę ziemską i polecieć dalej, w nieznane nam tereny kosmosu. Ale... Ziemia nam na razie wystarczy, prawda?

Sokół Millenium oprócz tego będzie w stanie wykonać "trik" z "hipernapędem". Nie można się jednak spodziewać, że po odpaleniu hipernapędu nasze urządzenie wystartuje z kopyta i znajdzie się dajmy na to kilkaset kilometrów dalej. Spodziewamy się raczej bardziej subtelnego efektu.

Ceny na poziomie 109,99$ za X-Winga i 69,99 za Sokoła Millenium nie są szczególnie wygórowane - zwłaszcza dla fanów, którzy zdecydowani są zapłacić bardzo dużo za gadżety dotyczące kultowego filmu. W każdym razie - te zabawki bardzo nam się podobają i liczymy gorąco na to, że trafią również do Polski. A wiele źródeł podaje, że okolicznościowe drony powinny być niedługo dostępne na całym świecie.

Grafika: 1, 2, 3

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu