Samsung

Te dane pokazują, że Samsung Galaxy S6 jest smartfonem, na jaki czekano od lat

Jakub Szczęsny
41

Koreańczycy mieli problem po premierze piątej generacji ich flagowego urządzenia. Okazało się ono po prostu klapą - w stosunku do poprzednich generacji smartfona. W Samsungu poleciały głowy i zredefiniowano to, jak powinien wyglądać i działać najlepszy smartfon na świecie. Pierwsze jaskółki już były...

Koreańczycy mieli problem po premierze piątej generacji ich flagowego urządzenia. Okazało się ono po prostu klapą - w stosunku do poprzednich generacji smartfona. W Samsungu poleciały głowy i zredefiniowano to, jak powinien wyglądać i działać najlepszy smartfon na świecie. Pierwsze jaskółki już były, do treli dołączają się kolejne. Coraz bardziej widać, że S6 jest niesamowitym sukcesem.

Dane z CompareMyMobile wskazują na to, że posiadacze starszych flagowców Samsunga wprost nie mogą się doczekać, aż dokonają zakupu nowej generacji swojego ulubionego urządzenia. Zbadano to, ile osób przed i krótko po premierze rozglądały się za cenami starszych przedstawicieli serii Galaxy S(X) oraz to, ile zostało wykonanych transakcji - w jednym i drugim interesującym badaczy okresie. Okazuje się, że to nie posiadacze starszych urządzeń bardziej rozglądają się za nowym flagowcem, lecz... ci, którzy zakupili S5.

Klienci Samsunga posiadający zeszłorocznego flagowca tuż po premierze badali rynek o 60,2% częściej niż przed premierą S6. Niesamowite jest jednak to, o ile podniosła się liczba sprzedanych starszych smartfonów Koreańczyków - 187% dla S5, 108,34% dla S4 Mini i... 80,03% dla S3 LTE, co również jest bardzo ciekawe.

Badanie oebjmowało okresy od 28 lutego do 1 oraz 2 marca (czyli dzień premiery SGS6 i tuż po niej). Wygląda na to, że Samsung Galaxy S6 będzie naprawdę wielkim hitem Samsunga i potwierdzeniem tego, że Koreańczycy nie stracili jeszcze impetu, z którym przetaczają się przez rynek. Własny układ, świetna wydajność, atrakcyjny design i mnóstwo idących za urządzeniem funkcji - wierzcie lub nie, ale najbliższe wyniki rynkowe wskażą, że Samsung poszedł dobrą drogą. A będzie jeszcze lepiej - własne rdzenie procesora, rozwój platformy płatności mobilnych... Apple ma wielkiego konkurenta. To nie ulega żadnej wątpliwości.

Jak pisał Tomek Popielarczyk, ceny Samsunga Galaxy S6 w wersji podstawowej i zakrzywionej (Edge) wywołują spore emocje. Na naszym rynku są całkiem wysokie i niewiele brakuje im do pułapu Apple. Jednak według badań CompareMyMobile to nie powstrzymuje konsumentów przed kupowaniem tych urządzeń i zamiany swoich starszych urządzeń na nowszy model. Czy Galaxy S6 zachęci także osoby posiadające obecnie inne urządzenia, w tym iPhone'y? Cóż, czas pokaże - do tego jest jeszcze zbyt mało danych. Ale te pierwsze już można interpretować jako dobry początek.

Grafika: 1

Źródło: CompareMyMobile

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

sprzedażSamsung