Startups

TapTap – komunikujmy się dotykiem

Tomasz Krela
TapTap – komunikujmy się dotykiem
Reklama

Kickstarter to skarbnica najróżniejszych pomysłów. Niektóre budzą zainteresowanie, inne powodują śmiech, a jeszcze inne konsternację. Projekt opasek T...

Kickstarter to skarbnica najróżniejszych pomysłów. Niektóre budzą zainteresowanie, inne powodują śmiech, a jeszcze inne konsternację. Projekt opasek TapTap, który można znaleźć w tym serwisie finansowania społecznościowego, bez wątpienia budzi zarówno zainteresowanie, jak i pewne zdumienie, bo pomysł jest na tyle oryginalny, że może kolokwialnie mówiąc – chwycić. Być może TapTap stanie się obiektem pożądania wielu par.

Reklama

TapTap to opaska zakładana na przedramię, której głównym zadaniem jest wibrowanie. Wszak nie ma w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że TapTap i dedykowana do opaski aplikacja ma służyć do podtrzymywania więzi i komunikowania się dwójki bliskich sobie osób. W skrócie mówiąc, żona czy dziewczyna dotknie swojej opaski, powodując wibracje opaski swojego męża, chłopaka, przyjaciela czy kochanka. Zamiast wysyłać czułego SMS-a, czy wiadomości na Facebooku, przekaże w ten sposób „wirtualny uścisk”, czy jakkolwiek nazwiemy takie gest.

Urządzenia łączą się ze smartfonem (Android oraz iOS) za pomocą Bluetooth. Na jednym cyklu ładowania, ważąca 30 gramów silikonowa opaska, może działać aż 7 dni. Wbudowano w nią również diodę LED, dzięki czemu możemy być informowani o zdarzeniach sygnałem świetlnym lub tylko poprzez wibracje – co twórcy TapTap określają jako intymny sposób. Możliwości opaski nie kończą się jednak na przekazywaniu czułości pomiędzy partnerami. Siłą całego projektu ma być otwartość platformy dla deweloperów tworzących oprogramowanie.

Zapewne wiele osób zna IFTTT i z powodzeniem korzysta z tej platformy automatyzującej naszą aktywność w internecie. Dzięki powiązaniu TapTap z IFTTT możliwe będzie zdefiniowanie indywidualnych gestów dla poszczególnych czynności, czy zdarzeń. Tym samym, np. klaśnięcie w dłonie może aktywować wysłanie SMS-a do bliskiej osoby z danymi o naszej lokalizacji. Dzięki bardzo dużej palecie możliwości IFTTT i rozpoznawaniu gestów przez TapTap, wiele czynności możemy zautomatyzować do tego stopnia, że będziemy tweetować, czy blogować bez wyciągania telefonu z kieszeni.

TapTap będzie także powiązany z aplikacją Shadow, którą opisywałem już na łamach Antyweb.pl. Dzięki temu opaska będzie mogła również posłużyć jako budzik. Możliwości wykorzystania TapTap są w zasadzie ograniczone tylko przez naszą wyobraźnię i możliwości deweloperów. Zdaniem twórców urządzenie sprawdzi się jako tracker dla osób uprawiających aktywność fizyczną. Gracze spędzający czas przy komputerach czy konsolach będą mogli korzystać z tej niecodziennej opaski.



Nawet cena nie wydaje się jakoś specjalnie odstraszać, gdyż wynosi 130 dolarów za dwie sztuki. Trzeba przyznać, że pomysł jest bardzo oryginalny i nabiera na wartości, gdy skupimy się na możliwości korzystania z IFTTT. Bez wątpienia spektrum możliwości urządzenia jest tak szerokie, że każdy będzie w stanie zrobić pożytek z takiego zakupu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama