Apple

iPhone jako terminal płatniczy. Apple już używa tego rozwiązania

Patryk Koncewicz
iPhone jako terminal płatniczy. Apple już używa tego rozwiązania
1

Tap to Pay coraz bliżej. Pracownicy Apple Store już używają iPhone'ów jako terminali płatniczych

W lutym Apple ogłosiło plany udostępnienia możliwości bezkontaktowych płatności z iPhone'a do iPhone'a pod koniec 2022 roku. Dzięki temu smartfon mógłby pełnić funkcję terminala dokładnie tak jak w sklepach. Okazuje się, że funkcja ta jest już rzeczywistością i działa całkiem sprawnie. Niestety, póki co dostępna jest tylko w jednym miejscu.

Apple Store w Cupertino już korzysta z Tap to Pay

Tap to Pay, czyli szybkie płatności z iPhone'a na iPhone'a zostało zaprezentowane w centrum dla zwiedzających Apple Park. Nie ukrywam, że już nie mogę się doczekać, aż Apple udostępni ją szerszemu gronu odbiorców. Rozlicznie się ze znajomymi stanie się dzięki temu o wiele łatwiejsze. Zerknijcie na poniższe wideo.

Nowa funkcjonalność miała być dostępna pod koniec bieżącego roku tylko dla amerykańskich firm, jednak już teraz jest na żywo prezentowana klientom odwiedzającym siedzibę Apple w Cupertino. Na powyższym filmiku widać pracownika Apple Store, który pobiera opłatę właśnie za pomocą Tap to Pay.

Zbliżeniowe płatności wykorzystujące moduł NFC będą dostępne od iPhona XS. Co ciekawe transakcje będą także obsługiwane przez zwykłe karty płatnicze. Powszechna dostępność Tap to Pay ma zadatki na zrewolucjonizowanie płatności zbliżeniowych. Niestety europejscy użytkownicy muszą uzbroić się jeszcze w duże pokłady cierpliwości. Usługa ma zostać w pierwszej kolejności udostępniona w USA, choć i w tym przypadku Apple nie podaje żadnej konkretnej daty. Być może dowiem się czegoś więcej na nadchodzącej konferencji WWDC.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news