Mobile

W taki sposób jeszcze stolika i jedzenia w restauracji nie zamawiałem

Kamil Świtalski
W taki sposób jeszcze stolika i jedzenia w restauracji nie zamawiałem
7

Kolejne projekty usługowe okołokulinarne ruszają na polskim rynku — i radzą sobie naprawdę dobrze. Nie tak dawno wystartowało Mniam, pyszna aplikacja która pozwoli nam zamówić jedzenie w restauracji. Jak to działa?

Aplikacje do zamawiania jedzenia i picia rosną w siłę

Mówiąc o aplikacjach do zamawiania jedzenia większość ma automatycznie na myśli platformy pokroju PizzaPortal czy Pyszne.pl. Ale zamawianie jedzenia do domu to jeszcze nie wszystko, bo na rynku pojawiają się kolejne platformy, które pozwalają bez sięgania po gotówkę czy kartę płatniczą zamawiać w kawiarniach i restauracjach. W zeszłym roku oczarowany byłem projektem KofiUp, za pośrednictwem którego możemy kupować kawę. Co ważne — korzystając z platformy możemy liczyć na dużo korzystniejsze oferty, niż gdybyśmy płacili według obowiązującego menu.

Kilka tygodni temu ruszyła nowa aplikacja (dostępna na Androida oraz iOS), która pozwoli nam zarezerwować stolik oraz zamówić jedzenie zanim jeszcze dotrzemy do restauracji. Brzmi fajnie, ale jak Mniam wypada w praktyce?

Mniam — wyjątkowo smaczna i wygodna aplikacja

Właściwie wszystkie podobne aplikacje tego typu które miałem przyjemność testować miały stałe menu, które zmieniało się niezwykle rzadko. Mniam udaje się wyrwać z tego schematu — program serwuje nam kilka razy dziennie zupełnie inne propozycje! Do 12 możemy za jej pośrednictwem zamawiać śniadania, później — obiady / lunche, zaś wieczorową porą czekają tam na nas propozycje na kolacje. Po rejestracji i dokonaniu wszelkich formalności możemy ekspresowo znaleźć oferty w naszej okolicy, zarezerwować stolik, a później zapłacić bezpośrednio z poziomu aplikacji (chociaż warto mieć na uwadze, że nic też nie stoi na przeszkodzie, aby uregulować rachunek bardziej tradycyjnie). Proste, szybkie i niezwykle wygodne!

To naprawdę działa

Po złożeniu zamówienia i dotarciu do restauracji, stolik już będzie na nas czekał. Obsługa z poziomu smartfona / tabletu potwierdza nasze przybycie, a kuchnia zabiera się za przygotowywanie posiłku. Później wybieramy opcję płatności — z ciekawości zdecydowałem się na aplikację i po wystawieniu rachunku, musiałem jedynie potwierdzić kwotę na swoim telefonie i... to byłoby na tyle!

https://www.instagram.com/p/BWA_IoOg-80/?taken-by=mniamapp

Mniam działa naprawdę sprawnie, a — co ważne — obsługa nie tylko radziła sobie bez problemów z obsługą platformy, ale też była w stanie odpowiedzieć na wszystkie nurtujące mnie pytania. Cieszy to szczególnie w kontekście konkurencyjnych usług, z którymi bywało różnie.

Mniam to smaczny projekt, któremu kibicuję

Mniam to platforma, która dopiero co wystartowała — i w tej chwili znajdziemy tam tylko kilka(naście) krakowskich restauracji. Już teraz jednak na oficjalnej stronie usługi można głosować na miasta, do których usługa ma zawitać w najbliższej przyszłości, bo — rzecz jasna — twórcy już teraz pracują nad jej dalszą ekspansją. Jeżeli chodzi o aplikację, wyszukiwanie ofert i obsługę — jest naprawdę intuicyjnie. Wybór ofert może nie powalał ilością, ale urzekał różnorodnością i myślę, że każdy bez problemu znajdzie tam coś dla siebie. Na ten moment tylko w Krakowie, ale jeżeli będziecie tam choćby przejazdem, warto przyjrzeć się programowi bliżej. Tym bardziej że twórcy w pocie czoła pracują nad promocją swoich usług, non-stop rekrutują nowe miejsca, a żeby zachęcić użytkowników — regularnie serwują też kody promocyjne. Do tego przy współpracy z restauratorami przygotowują oferty, dzięki którym możemy wybrane dania z karty nabyć taniej — albo z napojem w gratisie!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu