Mobile

Internetowa kablówka WP Pilot bez zużywania transferu danych

Grzegorz Ułan
Internetowa kablówka WP Pilot bez zużywania transferu danych
19

O WP Pilot dość często się ostatnio rozpisywałem, a to ze względu na mocną aktywność i sporo zmian w tej usłudze telewizyjnej online, od czasu przejęcia jej przez Wirtualną Polskę. Teraz też pojawiła się okazja, bo T-Mobile włączyła ją do swojej oferty Supernet Video.

WP Pilot to taka internetowa kablówka, możemy online i na urządzeniach mobilnych oglądać różne kanały telewizyjne, zarówno te z oferty naziemnej telewizji cyfrowej, jak i te znane do tej pory tylko z oferty kablówek czy platform satelitarnych.

Ostatnio wdrożyli też obsługę Chromecasta, dzięki czemu programy te można wygodnie streamować na ekran telewizora.

Pozostawała jeszcze obawa, co z transferem danych? Osoby, które nie mogą w swojej lokalizacji skorzystać z oferty kablówek, zwykle nie mogą też korzystać z internetu stacjonarnego bez limitu transferowanych danych.

Teraz już będzie można o tym zapomnieć, przynajmniej w przypadku klientów T-Mobile. Dziś operator ten poinformował, że dołączył do swojej oferty Supernet Video usługę WP Pilot.

Jerzy Dąbrówka VP Communication Products Grupy Wirtualna Polska:

Jesteśmy internetową telewizją kablową na każdą kieszeń – dosłownie, bo jesteśmy dostępni już na każdym urządzeniu mobilnym jak smartfon czy tablet, a także na komputerze czy smart TV. Współpraca z T‑Mobile i dołączenie WP Pilot do usługi Supernet Video to dla nas naturalny krok w rozwoju usługi oraz ogromna szansa na dotarcie ze swoją ofertą do kolejnej rzeszy odbiorców oglądających video na swoich smartfonach i tabletach.

Co to oznacza tak naprawdę? Teraz wykupując usługę Supernet Video i WP Pilot, klienci T-Mobile będą mogli oglądać te wszystkie kanały w aplikacjach mobilnych, bez zużywania transferu danych. Co prawda jest tu ograniczenie w postaci braku możliwości wysyłania obrazu na telewizor, ale można tu skorzystać z kabla MHL, średnio wygodne rozwiązanie, ale pozwoli na znaczne ograniczenie zużycia transferu. Więc wysiłek chyba wart tego.

Dla przypomnienia dodam, że oprócz WP Pilot możecie korzystać w ramach Supernet Video z Netfliksa, YouTube, ShowMax, TVP Sport, TVP Stream, Chili Cinema, VoD, TVN Player czy Vevo, bez pomniejszania paczki transferu danych z abonamentu.

A co do kosztów korzystania z samego WP Pilot w Supernet Video, za usługę w T-Mobile zapłacicie 5 zł za jakość DVD, a za 15 zł za jakość HD. Wprawdzie jest kilka kanałów na WP Pilot w HD, ale dużej różnicy nie uświadczycie. Sam testowałem, jakość nie bije po oczach w zwykłym kanale w porównaniu z tym w HD. Więc za brak zużycia transferu 5 zł, a za WP Pilot zapłacicie w zależności od wybranego planu.

Najdroższy jest za 24,90 zł za 82 kanały przy płatności cyklicznej, ale teraz jest w promocji za 9,90 zł, tak więc to doskonała okazja do przetestowania usługi. Jest też zupełnie darmowy plan z podstawową listą kanałów, dla kogoś kto chce mieć dostęp tylko do głównych stacji, tak jak TVP, Polsat czy TVN (łącznie 31 kanałów). W rezultacie możecie zapłacić za całość od 5 zł za sam Supernet Video do 30 zł za najdroższy pakiet w WP Pilot+Supernet.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu