Apple

Nie uwierzycie - Apple ugiął się pod falą rozczarowania i obniżył ceny przejściówek do nowych MacBooków Pro

Paweł Winiarski
Nie uwierzycie - Apple ugiął się pod falą rozczarowania i obniżył ceny przejściówek do nowych MacBooków Pro
142

Przeraziły Was ceny oficjalnych przejściówek i adapterów do nowych MacBooków Pro? W takim razie na pewno ucieszy Was informacja o obniżkach cen na te produkty.

Tydzień temu pisałem Wam o przejściówkach, jakie trzeba zastosować w nowych MacBookach Pro aby przywrócić im funkcjonalność właściwą dla starszych modeli. Skupiłem się przede wszystkim na tych adapterach, których ja bym używał - i ceny nie były zachęcające. Oficjalna przejściówka z portu Thunderbolt 3 (USB-C) na Thunderbolt 2 kosztowałą 249 zł, a czytnik kart SD aż 229 złotych.

Zaskakujący ruch Apple

Apple najwyraźniej ugięło się pod falą może nie tyle hejtu, co niezadowolenia użytkowników komputerów MacBook Pro - niezadowoleniu kompletnie nie dziwię, w sieci pojawiło się sporo abstrakcyjnych wręcz zdjęć pokazujących co i jak trzeba do nowego MBP podłączyć by cieszyć się funkcjonalnością znaną z poprzednich modeli. Biorąc pod uwagę stawianie na lekkość i bezprzewodowość komputerów, wyglądało to okropnie.

Oczywiście Apple problemu nie rozwiązało, ale poszło na rękę klientom i znacząco obniżyło ceny części przejściówek i adapterów w swoim sklepie. Obniżki w przedziale 20-40 procent to naprawdę sporo i przelotki wreszcie zaczęły kosztować w miarę normalnie.

Niższe ceny dotyczą również polskiego sklepu - zobaczcie jak kształtują się obniżki cen niektórych produktów:

Adapter z Thunderbolt 2 na Thunderbolt 3

Było: 249 zł
Jest: 149 zł

Czytnik kart SD

Było: 229,95 zł
Jest: 169 zł

Przejściówka Belkin z USB-C na Gigabit Ethernet

Było: 159,95 zł
Jest: 109 zł

Przejściówka Belkin z USB-C na VGA

Było: 159,95 zł
Jest: 109 zł

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu użytkowników, szczególnie profesjonalistów, polega na adapterach by wykonać swoją pracę jak najszybciej, ale rozważają przesiadkę na nowy sprzęt. Chcemy im pomóc w przesiadce na najnowszą technologię i związane z nią peryferia, jak również wspomóc rozwój tego nowego ekosystemu. Aż do końca roku peryferia USB-C i Thunderbolt 3 oraz kable i adaptery USB-C będą tańsze.

- poinformowało Apple.

Aha, no i wszystko jasne. Promocja cenowa potrwa tylko do końca roku, od stycznia wrócą stare ceny. Jeśli więc zamierzacie w najbliższym czasie nabyć któregoś z nowych MacBooków, nie wystarczą wam posiadane przez komputer porty a koniecznie chcecie mieć adaptery i przejściówki z oficjalnego sklepu - to korzystna oferta. Ale sami pisaliście w komentarzach, że w sieci można znaleźć zdecydowanie tańsze rozwiązania omijając oficjalny sklep szerokim łukiem.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot