Mobile

Ruszyło Tankuj24. To pierwsza w Polsce platforma, która pozwoli kupować taniej paliwo

Kamil Świtalski
Ruszyło Tankuj24. To pierwsza w Polsce platforma, która pozwoli kupować taniej paliwo
55

Projektem Tankuj24 firma UNIMOT chwaliła się już zeszłej jesieni. A teraz, kilka miesięcy później, ten ruszył pełną parą!

Tankuj24 — co to takiego?

Wszyscy lubimy kupować taniej. Nie bez powodu tak chętnie przeglądamy wszystkie oferty promocyjne i przystępujemy do rozmaitych programów lojalnościowych. Do tej pory w kwestii paliwa musieliśmy obejść się smakiem. I zmienić to ma projekt Tankuj24, którego oficjalna premiera odbyła się dziś podczas trwających w Warszawie XXIV Międzynarodowych Targów Stacja Paliw. Założenie projektu jest banalne: umożliwić tańszy, niż na tradycyjnej stacji paliw, zakup benzyny.

Jak działa Tankuj24?

Do korzystania z platformy niezwykle pomocna okaże się aplikacja mobilna. Nie będzie niezbędna (z platformy można także skorzystać za pośrednictwem oficjalnej strony WWW), ale znacznie wygodniejsza. Program dostępny już jest zarówno na platformie Google Play, jak i w AppStorze. W obu przypadkach, rzecz jasna, za darmo. By zakupić paliwo, będziemy musieli założyć konto w usłudze, jednak nie jest to specjalnie długie i wymagające zadanie. By skrócić cały proces, możemy też skorzystać z facebookowych danych. Teraz już wybieramy na mapie interesującą nas stację paliw. Z poziomu aplikacji rezerwujemy ile litrów jest nam potrzebne, a następnie dokonujemy płatności (które dla platformy obsługuje system PayU). Od tego momentu mamy maksymalnie 24 godziny, aby stawić się w wybranej lokalizacji i zatankować. Jeżeli tego nie zrobimy, nasze zamówienie zostanie anulowane. A po wlaniu paliwa, musimy zajrzeć na stację i pokazać jej pracownikowi kod QR, który otrzymaliśmy przy zamówieniu. I gotowe!

Trudniejsze przypadki

A co jeżeli się rozmyślimy, albo z rozmaitych powodów nie będziemy chcieli skorzystać z oferty Tankuj24? Gdy upłyną 24h, nasze zamówienie system automatycznie anuluje, a środki na naszej karcie zostaną odblokowane. W przypadku zaś, gdy wlejemy więcej paliwa niż zamówiliśmy, będziemy musieli uregulować różnicę, w cenie widniejącej obecnie na pylonie.

Tańsze paliwo — gwarantowana cena Tankuj24

Twórcy platformy obiecują, że za pośrednictwem ich aplikacji można będzie nabyć paliwo taniej, niż wskazuje pylon na stacji. Za pośrednictwem programu platformy możemy też komfortowo porównać ceny w obsługiwanych przez program placówkach.

To pierwszy taki projekt w Polsce

Wszyscy lubimy kupować tanio. Dlaczego zatem mielibyśmy nie skorzystać z bardziej przystępnych cen paliw, które i tak na co dzień kupujemy? Program wystartował już dziś. I na ten moment obsługuje 43 stacje w całym kraju. Znaleźć możemy je między innymi w Krakowie, Trójmieście czy Szczecinie. To jednak dopiero początek i, jak mówią twórcy, do końca roku jest plan pokrycia kluczowych regionów kraju. Najwyższy priorytet na ten moment ma pozyskanie stacji, które działają wzdłuż rodzimych autostrad. Każdy kto z nich korzysta doskonale wie, że obowiązujące w nich ceny są wyższe niż te, które spotykamy wszędzie indziej. Dlatego też oszczędności z Tankuj24 wydają się być naprawdę kuszące.

Jak na początek — jest intrygująco

Platforma działa głównie w oparciu o mobilne aplikacje, dlatego niezwykle istotnym jest, aby te działały naprawdę sprawnie. Od wczoraj miałem przyjemność je testować i muszę przyznać, że jest naprawdę dobrze. Są przejrzyste, schludnie zaprojektowane, a do tego korzystanie z nich naprawdę nie jest kłopotliwe. Możemy z ich poziomu łatwo założyć konto, a nawet i bez niego przejrzeć co program ma do zaoferowania. W ekspresowym tempie porównać ceny czy podejrzeć, gdzie w okolicy możemy się zatankować z wykorzystaniem zniżek w Tankuj24. Niestety, przy obecnej mapie stacji, na ten w moim przypadku korzystanie z platformy mija się z celem. Od najbliższej obsługiwanej stacji dzieli mnie sporo kilometrów. A jakby tego było mało — jest mi ona zupełnie nie po drodze. Zaś oszczędności na poziomie kilkunastu groszy na litrze benzyny są, po prostu, niewystarczające. Czekam na kolejne punkty obsługujące Tankuj24 — bo jeżeli z platformy skorzystam w przypadku stacji, które mam po drodze, to chętnie z niej skorzystam.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile