Felietony

TaniBak - aplikacja na Androida pokaże ci gdzie najtaniej zatankować

Grzegorz Marczak
TaniBak - aplikacja na Androida pokaże ci gdzie najtaniej zatankować
33

Ceny benzyny chyba nie tylko dla mnie są na dość "kosmicznym" poziomie. Czuje to zapewne w kieszeni każdy kierowca samochodu w Polsce. Dla wszystkich tych, którzy chcą urwać choćby kilka groszy na litrze (choć różnice mogą być znacznie większe) powstała aplikacja na system Android o nazwie TaniBak....

Ceny benzyny chyba nie tylko dla mnie są na dość "kosmicznym" poziomie. Czuje to zapewne w kieszeni każdy kierowca samochodu w Polsce. Dla wszystkich tych, którzy chcą urwać choćby kilka groszy na litrze (choć różnice mogą być znacznie większe) powstała aplikacja na system Android o nazwie TaniBak.

Działanie aplikacji jest bardzo proste - bazując na naszej lokalizacji pokazuje nam stacje benzynowe w okolicy wraz z aktualnymi cenami. Interfejs aplikacji pozwala nam w łatwy sposób wybrać (zakładki) czy jesteśmy zainteresowani benzyną 95, 98, ropą czy gazem. Na mapie mamy natomiast pokazaną lokalizacje map wraz z ceną za wybrane paliwo.

Autorzy aplikacji twierdzą, że mają w swoje bazie informacje o 8 tysiącach stacji benzynowych. Do tego podobno TaniBak nie wymaga ciągłego połączenia z internetem więc jest dość oszczędny dla naszej taryfy i MB z pakietu danych. Pytanie natomiast jak wygląda sprawa aktualizacji cen (ile zajmuje), oraz transferu wymaganego do pokazania map itp. No ale umówmy się, że w tych czasach kupując smartphona trzeba się liczyć z kosztami związanymi z dostępem do internetu.

Niestety nie miałem okazji przetestować TaniBank ponieważ na chwilę obecną nie posiadam telefonu z Androidem (choć już poluję na jakiś ciekawy model). Jeśli jednak działa zgodnie z opisem to na pewno będzie to dobre narzędzie dla kierowców szukających oszczędności na paliwie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Android