11

Nowa tania kamera GoPro Hero to za mało, spółka powoli tonie

W czasach świetności pod koniec 2014 roku, tuż po swoim debiucie na giełdzie Nasdaq, akcje GoPro kosztowały nawet ponad 80 USD. Dzisiaj ich cena spadła poniżej 5 USD, zaliczając ponad 60% zjazd w ciągu ostatniego pół roku. Niestety nie zmieni tego nawet kolejny model kamerki Hero, który trafił dziś do sprzedaży. Otwartym pozostaje pytanie czy GoPro utrzyma się przez kolejne lata.

Jeszcze w połowie 2017 roku wydawało się, że GoPro ma szansę wyjść z marazmu i wrócić na ścieżkę wzrostu, przychody i zyski rosły, a nowe produkty jak np. drony dawały nadzieje na przyszłość. Niestety sielanka nie trwała długo, a kolejne stratne kwartały ściągają kurs akcji coraz niżej. Otwartym pozostaje pytanie jak długo GoPro będzie jeszcze w stanie rywalizować na rynku, który zdominowany jest przez chińskich producentów, oferujących niemal to samo w znacznie niższej cenie.

Nowe GoPro Hero

GoPro Hero 2018 New Hero premiera

Pokazany dzisiaj najtańszy model, który nazywany został po prostu GoPro Hero, raczej tej sytuacji nie zmieni. Kamera wyceniona na 199 USD/220 euro tradycyjnie swoim wyglądem nawiązuje do reszty produktów z logo GoPro (Hero6 i Hero5), oferuje również wodoodporność do 10 metrów bez zastosowania dodatkowej obudowy. Poza tym mamy tutaj do dyspozycji dotykowy wyświetlacz o przekątnej 2 cale oraz możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 1440p i 1080p przy 60 klatkach na sekundę.

GoPro Hero został również wyposażony w stabilizację obrazu, możliwość robienia zdjęć o rozdzielczości 10 MPix oraz obsługę komend głosowych. Nie zabrakło również wsparcia dla WiFi oraz Bluetooth, a co za tym idzie także aplikacji GoPro na smartfony, w tym również QuikStory, funkcji która pozwala składać krótkie sekwencje wideo w jeden dłuższy film, idealny do podzielenia się w sieciach społecznościowych.

Czy GoPro Hero okaże się punktem zwrotnym dla firmy czy tylko kolejnym krokiem na drodze ku upadkowi? Przekonamy się pewnie o tym za kilka miesięcy, póki co nie jest różowo.