Android

Tryb portretowy z Pixela 2 dostępny dla wszystkich. Nigdy nie byłem taki piękny!

Jakub Szczęsny
Tryb portretowy z Pixela 2 dostępny dla wszystkich. Nigdy nie byłem taki piękny!
21

To, że sztuczna inteligencja Google uczyniła moją facjatę znacznie przystępniejszą nie oznacza wcale, że jestem piękny. Tak naprawdę, to jestem brzydki, mam pooraną cerę i wyłupiaste oczy. Co gorsza, czas, kawa i papierosy działają na moją korzyść, co raczej nie mówi zbyt dobrze o mojej urodzie. Ale cóż, dzięki Google mogę się poczuć przynajmniej w połowie tak przystojny jak Tomek Popielarczyk...

Zaledwie wczoraj pisałem dla Was o tym, jak to w trakcie świątecznego urlopu udało mi się doprowadzić aparat w telefonie Nokia 8 do "stanu używalności". Dalej jestem z tego powodu niezwykle zadowolony, a dzisiaj to odczucie osiągnęło swoiste apogeum. Spece z XDA Developers po raz kolejny spisali się na medal i już teraz bardzo ceniony tryb portretowy z Google Pixel 2 przenieśli nie tylko na wcześniejszą generację telefonów z Mountain View, ale również do innych słuchawek z układem Snapdragon. Zasadniczo trudno jest wypisać wszystkie wspierane przez zmodyfikowaną aplikację telefony, ale z reguły, czym bliżej jest do specyfikacji Google Pixela 2, tym większe prawdopodobieństwo, że program się "nie wykrzaczy".

Google Camera Mod z trybem portretowym Google Pixel 2 - efekty

Wspominałem Wam, że piękny nie jestem. Cóż, aplikacja robiła co mogła, żeby wydobyć ze mnie jakiekolwiek pokłady piękna. Zdjęcia "przed obróbką" Wam nie pokażę, gdy bawiłem się programem byłem kompletnie nieogolony, rozczochrany - tuż po ponownym zalogowaniu się do świata z okresu uśpienia. Tak, jak się spodziewałem - aplikacja doskonale ukryła moje niedoskonałości (cóż, mam dosyć powazne problemy z cerą), trochę wygładziła moje włosy, rysy i fajnie rozmazała tło za mną. Jeżeli macie ochotę oceniać moją wątpliwę urodę - śmiało, ale przy okazji wrzućcie swoje zdjęcia zrobione tym programem. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Zmodyfikowana aplikacja Google Camera Mod z trybem portretowym z telefonu Google Pixel 2 zawiera w sobie dokładnie te same mechanizmy, co opisywana przeze mnie wczoraj wersja. Do głosu dochodzi tutaj sztuczna inteligencja, która odpowiada za: wykrycie twarzy i uczynienie jej przystępniejszą dla oka, rozmycie tła, dostosowanie ostrości, kolorów i innych ważnych parametrów zdjęcia.

Aby ją pobrać, nie musicie robić zbyt wiele. Wystarczy, że udacie się na stronę XDA Developers i skorzystacie z podanego tam linku. Dostępne są dwie wersje - druga cechuje się znacznie szerszą kompatybilnością, a niektórzy użytkownicy zgłaszają, że znacznie lepiej radzi się z dostrajaniem ostrości na zdjęciu oraz ze słabym światłem. Warto sprawdzić, który wariant jest dla Was najodpowiedniejszy. Poza korzyściami płynącymi z dostępności fenomenalnego trybu portretowego warto zwrócić uwagę na znacznie lepszą jakość zdjęć tworzonych przez smartfony wyposażone w ten program. Zresztą - dowody na to podałem Wam już we wcześniejszym tekście.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu